Dyrektor sportowy PZPN skomentował awanse młodzieżówek na EURO

Marcin Dorna, dyrektor sportowy PZPN nie krył zadowolenia z sukcesów, jakimi były awanse młodzieżowych kadr na zbliżające się EURO do lat 19 oraz do lat 17.

Marcin Dorna
PressFocus Na zdjęciu: Marcin Dorna
  • Dyrektor sportowy PZPN odniósł się do awansu kadry do lat 19 oraz 17 na młodzieżowe mistrzostwa Europy
  • Marcin Dorna przedstawił dalszy plan dla młodzieżowych reprezentacji
  • Zbliżające się turnieje odbędą się na Malcie – U19 oraz na Węgrzech – U17

Dyrektor sportowy PZPN zaznaczył, że awans młodzieżówek to pozytywny sygnał

Marcin Dorna, piastujący stanowisko dyrektora sportowego PZPN wypowiedział się na temat ostatnich sukcesów kadr młodzieżowych. W rozmowie z Polsatem Sport, pytany o awanse zespołów na EURO odpowiedział: Był to tydzień nieprawdopodobnych emocji, dwie kwalifikacje osiągnęliśmy jednego dnia w kilka godzin. To pozytywny dla nas znak podsumowujący kolejny etap naszej pracy – stwierdził w rozmowie z Przemysławem Iwańczykiem.

Były selekcjoner młodzieżowych ekip „Biało-Czerwonych” dodał również kilka słów na temat gry młodzieżówek: Gramy, szukamy miejsca do rozwoju zawodników i drużyna narodowa jest do tego odpowiednia. Jeżeli chodzi o postawę tej reprezentacji jesteśmy z niej dumni, gra ofensywnie, proaktywnie. To słowo, które jest kluczem w postawie wszystkich reprezentacji narodowych – ocenił Marcin Dorna.

Zapytany o cele, dyrektor odpowiedział: Oczekujemy dobrej postawy. Jesteśmy przed ustalaniem szczegółów logistycznych, kalendarzy przygotowań. Liczymy na dobrą postawę zespołów, ale też rozwój zawodników i dobry wynik sportowy. Chciałbym, żeby nasi piłkarze nawiązali do najlepszych w Europie.

Czytaj więcej: Poważna kontuzja zawodnika Lechii. Czeka go długi rozbrat z piłką

Komentarze