“Wydaje mi się, że udało się znaleźć osobę, która ma wiele cech pożądanych dla selekcjonera”

Fernando Santos
PressFocus Na zdjęciu: Fernando Santos

Sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski był gościem Janusza Basałaja w programie “Dwa Fotele” na kanale “Meczyki”. Głównym tematem rozmowy oczywiście była osoba nowego selekcjonera reprezentacji Polski – Fernando Santosa.

  • Sekretarz generalny PZPN był gościem “Dwóch Foteli”
  • Łukasz Wachowski odpowiedział na pytania związane z Fernando Santosem
  • 40-latek uważa, że zatrudnienie Portugalczyka było dobrym wyborem i jest dobrej myśli

“Zatrudnienie Santosa to dla nas duży sukces i kop do przodu”

W najnowszym odcinku “Dwóch Fotelów” na kanale “Meczyki” gościem Janusza Basałaja był Łukasz Wachowski, który w Polskim Związku Piłki Nożnej pełni rolę sekretarza generalnego. Głównym tematem wywiadu rzecz jasna była reprezentacja Polski i jej nowy selekcjoner – Fernando Santos. Przypomnijmy, że Portugalczyk zastąpił na tym stanowisku Czesława Michniewicza, z którym nie przedłużono umowy po mundialu w Katarze.

Większość kwestii, jeśli nie wszystkie, w naszej analizie dotyczącej selekcjonera, Fernando Santos posiada – trener z doświadczeniem, który prowadził reprezentacje, z sukcesami, bez jakichś karygodnych wpadek w karierze. Wydaje mi się, że udało się znaleźć osobę, która ma wiele cech pożądanych dla selekcjonera. Wiele faktów predestynuje do tego, że to był dobry wybór. Jesteśmy dobrej myśli – przyznał Łukasz Wachowski.

Zatrudnienie Fernando Santosa to na pewno dla nas duży sukces i kop do przodu – duże nazwisko przychodzi do Polski, by pracować z nami. Trener zyskuje przy bliższym poznaniu. To on mówił: – Muszę być z wami, żeby wiedzieć, jak mamy grać i co zrobić, żeby osiągać sukcesy. To nie są frazesy – jeżeli mówi, że będzie mieszkał w Polsce i nie widzi innej możliwości, to bardzo łatwo to sprawdzić – dodał sekretarz generalny PZPN.

Chcieliśmy, żeby był do naszej dyspozycji jak najczęściej. To on stwierdził, że tak pracował wcześniej i będzie na miejscu 24 godziny na dobę – zakończył.

Całą rozmowę znajdziecie pod tym linkiem: KULISY WYBORU SANTOSA, PZPN, REPREZENTACJA POLSKI | DWA FOTELE #37 – ŁUKASZ WACHOWSKI

  • Czytaj więcej:
Sebastian Mila: kadra powinna zostać przebudowana, potrzebna jest pewna rewolucja
Sebastian Mila

–  Chciałbym, żeby Santos był częścią naszej piłkarskiej rodziny, aby jeździł regularnie na mecze, rozmawiał z trenerami, udzielał się na wszelkich konferencjach szkoleniowych. Żeby mógł inspirować, przekazać swoje doświadczenie. To jego największy handicap – uważa Sebastian Mila. Z byłym reprezentantem porozmawialiśmy na temat jego planów na przyszłość, reprezentacji, a także naszej rodzimej ligi.  Sebastian Mila

Czytaj dalej…

Komentarze