Lewandowski sportowcem roku według Przeglądu Sportowego

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Robert Lewandowski zgodnie z oczekiwaniami został najlepszym sportowcem 2020 roku według Przeglądu Sportowego. Napastnik broniący na co dzień barw Bayern Monachium wyprzedził na podium tenisistkę Igę Świątek oraz skoczka narciarskiego Kamila Stocha.

Robert Lewandowski zanotował tym samym awans o jedną pozycję względem plebiscytu z 2019 roku. Wówczas polski napastnik musiał uznać wyższość żużlowca Bartosza Zmarzlika.

O ile werdykt kapituły za 2019 rok został przyjęty przez wielu jako kontrowersyjny, to tym razem żadnego zaskoczenia nie było. Robert Lewandowski wyprzedził triumfatorkę prestiżowego turnieju tenisowego Roland Garros oraz ostatniego triumfatora Turnieju Czterech Skoczni Kamila Stocha.

Godne uwagi jest to, że wygranie Statuetki Czempiona jest kolejnym wyróżnieniem dla Lewego w ostatnim czasie. Polski napastnik został też najlepszym piłkarzem roku według FIFA. Wcześniej Lewandowski został wyróżniony przez między innymi Goal.com, czy Tuttosport.

Lewandowski ma za sobą bardzo udany rok. Wygrał potrójną koronę z Bayernem Monachium, czyli mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec i Ligę Mistrzów. Ponadto 32-latek był w każdych rozgrywkach, w których brał udział, najlepszym strzelcem. Ponadto na koncie Lewandowskiego jest triumf w meczu o Superpuchar Europy oraz triumf w starciu o Superpuchar Niemiec.

Pierwsza dziesiątka plebiscytu na najlepszego sportowca według Przeglądu Sportowego

  1. Robert Lewandowski
  2. Iga Świątek
  3. Kamil Stoch
  4. Kajetan Kajetanowicz
  5. Bartosz Zmarzlik
  6. Natalia Maliszewska
  7. Jan Błachowicz
  8. Wilfredo Leon
  9. Katarzyna Niewiadoma
  10. Dawid Kubacki

Komentarze