Kolejny sukces młodzieżowców. Kadra U-17 wywalczyła awans na EURO

Najpierw reprezentacja Polski U-19, a zaledwie parę godzin później również sekcja U-17 wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni w ostatnim meczu kwalifikacyjnym wygrali aż 5:0 ze Słowacją i zajęli drugie miejsce w grupie 5.

Kibice reprezentacji Polski
Pressfocus Na zdjęciu: Kibice reprezentacji Polski
  • We wtorek reprezentacja Polski U-17 przypieczętowała awans na Mistrzostwa Europy
  • Biało-czerwoni wygrali aż 5:0 z reprezentacją Słowacji i zajęli drugie za Portugalią miejsce w grupie
  • Finały EURO rozegrane zostaną na Węgrzech na przełomie maja i czerwca

Kadra U-17 pozazdrościła kolegom z reprezentacji U-19 awansu

We wtorek mogliśmy cieszyć się z awansu reprezentacji Polski U-19, która dzięki remisowi z Serbią zajęła pierwsze miejsce w grupie i wywalczyła sobie prawo do gry na Mistrzostwach Europy rozgrywanych na Malcie. Ich sukces niedługo później powtórzyła również sekcja U-17.

Podopieczni Marcina Włodarskiego znakomicie zaprezentowali się w eliminacjach do EURO, w których udało im się zająć drugie miejsce w grupie za Portugalią. We wtorek przypieczętowali awans na finałowy turniej. Rozgromili reprezentację Słowacji aż 5:0.

O wysokim zwycięstwie zdecydowała fantastyczna końcówka pierwszej połowy. W przeciągu kilku minut biało-czerwoni strzelili trzy gole i jasne było, że nie wypuszczą już zwycięstwa z rąk. Tym samym zakwalifikowali się do finałów Mistrzostw Europy U-17, które odbędą się na Węgrzech w dniach 17 maja – 2 czerwca.

Sprawdź także: Wielki sukces reprezentacji Polski U-19. Biało-czerwoni pojadą na turniej