Kadra nie zagra w marcu na PGE Narodowym, wiadomo jaki stadion zastępczy

Stadion Śląski w Chorzowie
fot. PressFocus Na zdjęciu: Stadion Śląski w Chorzowie

Reprezentacja Polski pierwszy mecz w Polsce w 2022 roku rozegra na Stadionie Śląskiem w Chorzowie, twierdzi dziennikarz Maciej Grygierczyk z katowickiego Sportu. W optymistycznym wariancie może być to spotkanie, którego stawką będzie awans na mundial. Gdyby jednak w boju z Rosją Biało-czerwoni przegrali, to wówczas w Kotle Czarownic odbędzie się mecz kontrolny.

  • W marcu reprezentacja Polski rozegra dwa pierwsze mecze w 2022 roku
  • Mecz zaplanowany na 29 marca odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie
  • W przypadku korzystnego obrotu wydarzeń Kocioł Czarownic może być areną kluczowego starcia o awans na mundial w Katarze

Reprezentacja Polski wróci na Stadion Śląski w Chorzowie

Reprezentacja Polski już 24 marca na Łużnikach w Moskwie zmierzy się z drużyną Walerija Karpina w pierwszym starciu barażowym, którego stawką będzie awans na mistrzostwa świata w Katarze. Jeśli Biało-czerwoni pokonają Rosję, to zmierzą się w finale baraży ze zwycięzcą starcia Szwecja – Czechy. Mecz odbędzie się 29 marca.

Dziennikarz Maciej Grygierczyk z katowickiego Sportu ujawnił na Twitterze, że drugie marcowe starcie reprezentacja Polski niezależnie od okoliczności rozegra na Stadionie Śląskim w Chorzowie. “29 marca reprezentacja Polski zagra w Chorzowie. Oby finał baraży. Żadne inne zastępstwo dla Narodowego nie było z punktu widzenia PZPN tak korzystne” – czytamy.

Biało-czerwoni po raz ostatni na śląskim gigancie zagrali w listopadzie 2020 roku, gdy ulegli Holandii (1:2) w Lidze Narodów UEFA. Tymczasem kilka dni wcześniej reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 2:0. Oba mecze w związku z trudną sytuacją covidową odbywały się bez udziału kibiców na trybunach.

Ogólnie Biało-czerwoni na Stadionie Śląskim rozegrali jak na razie 60 spotkań, w których zaliczyli 25 zwycięstw, 18 remisów i 17 porażek. Bilans goli to 96 – 63 na korzyść reprezentacji Polski.

Czytaj więcej: Borek rozwiał wątpliwości, następca Sousy znany

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 25 lutego 2022 22:11.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze