Fatalne wieści dla Paulo Sousy, powołany napastnik z poważną kontuzją

Adam Buksa
PressFocus Na zdjęciu: Adam Buksa

Jakub Kwiatkowski poinformował, że Adam Buksa złamał trzecią kość śródstopia. W wyniku kontuzji ominie on listopadowe zgrupowanie reprezentacji. To wielka strata dla kadry, tym bardziej, że napastnik w MLS strzela gole, jak na zawołanie.

  • Adam Buksa złamał kość śródstopia i nie weźmie udziału w listopadowym zgrupowaniu reprezentacji Polski
  • 25-latek znajdował się w świetnej formie, zarówno w meczach kadry, jak i New England Revolution
  • Na ten moment sztab trenerski nie przewiduje powołania kogoś w miejsce kontuzjowanego snajpera

Adam Buksa kontuzjowany – ominie kluczowe mecze kadry!

Fatalne wieści płyną do nas z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jakub Kwiatkowski poinformował, że Adam Buksa złamał trzecią kość śródstopia, w wyniku czego ominie listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

To fatalne wieści dla sztabu Paulo Sousy. Adam Buksa pokazał się w ostatnich miesiącach jako dobry partner dla Roberta Lewandowskiego w ofensywie kadry narodowej. Od września strzelił pięć goli dla Biało-czerwonych, ale błyszczy też na kanwie klubowej. Jego New England Revolution świetnie radzi sobie w Major League Soccer i wielka w tym rola Buksy. 25-latek strzelił już szesnaście ligowych bramek, co plasuje go na piątym miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych napastników amerykańskiej ligi.

Póki co nie wiadomo, jak długa będzie przerwa Adama Buksy. Jakub Kwiatkowski podkreślił jednak, że obecnie Paulo Sousa nie ma zamiaru powoływać innego snajpera w miejsce gracza New England Revolution.

Przypomnijmy, że w listopadzie Biało-czerwonych czekają dwa ostatnie mecze eliminacji do mistrzostw świata. Dobre wyniki w spotkaniach z Andorą i Węgrami zapewnią Polakom grę w barażach do nadchodzącego mundialu.

Zobacz również: Matty Cash odebrał polski paszport.

Komentarze