Jerzy Brzęczek uderzył w Roberta Lewandowskiego “To nie jest pozytywne dla pozostałej grupy”

Jerzy Brzęczek
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek

Jerzy Brzęczek był w piątek gościem programu Dwa Fotele na kanale Meczyki.pl. Były selekcjoner reprezentacji Polski pośrednio uderzył w Roberta Lewandowskiego. Odniósł się również do krytyki pod adresem biało-czerwonych.

  • Jerzy Brzęczek był w piątek gościem redakcji Meczyki.pl
  • Były selekcjoner biało-czerwonych zabrał głos na temat krytyki jaka spadła na reprezentację Polski
  • Zdaniem szkoleniowca niekiedy winny jest Robert Lewandowski i jego wypowiedzi

Brzęczek w mocnych słowach o atmosferze wokół Lewandowskiego

Po zakończeniu Mistrzostw Świata w Katarze na reprezentację Polski spadła spora fala krytyki. Kibice narzekali na jakość gry biało-czerwonych, a na to nałożyła się jeszcze afera związana z premiami dla piłkarzy, a także zwolnienie Czesława Michniewicza.

Reprezentacja Polski była właśnie głównym tematem rozmowy z Jerzym Brzęczkiem, który był gościem programu Dwa Fotele na kanale Meczyki.pl. Były selekcjoner biało-czerwonych między słowami skrytykował Roberta Lewandowskiego. Jego zdaniem to od opinii kapitana kadry zależy medialna opinia na temat drużyny.

Media: we wtorek PZPN ogłosi decyzję. Przygotowania trwają
Cezary Kulesza

Maciej Kaliszuk z Przeglądu Sportowego poinformował, że PZPN planuje ogłosić i przedstawić nowego selekcjonera reprezentacji Polski we wtorek. Dodaje, że tej posady nie musi objąć wcale Paulo Bento. Przegląd Sportowy informuje, że we wtorek dojdzie do ogłoszenia nazwiska nowego selekcjonera reprezentacji Polski Co ciekawe, roli szefa kadry Biało-czerwonych nie musi ponoć przejąć Paulo Bento Do

Czytaj dalej…

– Robert jest wielkim napastnikiem. To kapitan reprezentacji i najważniejsza postać. Myślę jednak, że jest wiele sytuacji, w szczególności w momentach pomeczowych, kiedy jest negatywny wynik, to wszyscy czekają, co powie kapitan. I te momenty bardzo często decydują o tym, jaka jest narracja w mediach – stwierdził Brzęczek.

– Myślę, że nie zawsze jest w tym wyważony i nie do końca w odpowiedni sposób to przekazuje. Później to ma straszne odbicie w świecie medialnym – dodał.

Zdaniem trenera 34-latek jest rzadko krytykowany, a atmosfera wokół Lewandowskiego nie służy pozostałym kadrowiczom.

– Robert nie jest sam na boisku. Jest jedenastu zawodników plus ci wszyscy, którzy są bardzo ważni na ławce i na trybunach.To takie charakterystyczne. Gdy wygrywamy, to jest “brawo Robert”, a gdy przegrywamy, to winni są drużyna i selekcjoner. Myślę, że to dla pozostałej grupy nie jest zbyt zachęcające i pozytywne – podsumował.

Kibice wciąż czekają na ogłoszenie nazwiska nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Zdaniem mediów, Cezary Kulesza o swojej decyzji poinformuje we wtorek. Faworytem do objęcia sterów biało-czerwonych jest Paulo Bento. 

Komentarze

Na temat “Jerzy Brzęczek uderzył w Roberta Lewandowskiego “To nie jest pozytywne dla pozostałej grupy”