Media: we wtorek PZPN ogłosi decyzję. Przygotowania trwają

Cezary Kulesza
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Cezary Kulesza

Maciej Kaliszuk z Przeglądu Sportowego poinformował, że PZPN planuje ogłosić i przedstawić nowego selekcjonera reprezentacji Polski we wtorek. Dodaje, że tej posady nie musi objąć wcale Paulo Bento.

  • Przegląd Sportowy informuje, że we wtorek dojdzie do ogłoszenia nazwiska nowego selekcjonera reprezentacji Polski
  • Co ciekawe, roli szefa kadry Biało-czerwonych nie musi ponoć przejąć Paulo Bento
  • Do prezentacji ma dojść na stadionie PGE Narodowym

We wtorek poznamy selekcjonera. Niekoniecznie musi być to Bento

Niedawno TVP Sport informował, że do ogłoszenia nowego selekcjonera najprawdopodobniej dojdzie w przyszłą środę. Później dziennikarze tej redakcji przekonywali też, iż schedę po Czesławie Michniewiczu przejmie Paulo Bento.

W piątek Przegląd Sportowy zrewidował oba te doniesienia. Michał Kaliszuk donosi, że Polski Związek Piłki Nożnej planuje organizację konferencji, podczas której przedstawi nowego selekcjonera. Ma ona mieć miejsce na stadionie PGE Narodowym i odbyć się we wtorek. Związek ponoć wynajął już nawet firmę eventową na tę okazję.

Ponadto Przegląd Sportowy przekonuje, że kwestia wyboru kandydata nie jest jeszcze przesądzona. Bento jest jednym z faworytów, ale w grze wciąż pozostaje Vladimir Petković lub nawet inny kandydat, będący dotąd w cieniu.

Czesław Michniewicz zakończył swoją przygodę z reprezentacją Polski 31 grudnia 2022 roku. Czekamy na poznanie jego następcy już niemal trzy tygodnie. Pierwszym wyzwaniem dla nowego trenera będzie przygotowanie reprezentacji Polski do nadchodzących eliminacji do Mistrzostw Europy 2024.

Czytaj więcej: “Znikąd”. Angielskie media o transferze Kiwiora.

Komentarze