“Szukamy okazji, to fantastyczny klub”- prezes PSG o zakupie hiszpańskiego klubu

Nasser Al-Khelaïfi , prezes Paris Saint-Germain odniósł się do możliwej operacji zakupu przez Qatar Sports Investments hiszpańskiej Malagi.

Nasser Al Khelaifi
PressFocus Na zdjęciu: Nasser Al Khelaifi
  • Qatar Sports Investments jest zainteresowany zakupem hiszpańskiej Malagi
  • Szejkowie chcieliby rozszerzyć swoją działalność na inne kluby
  • Malaga to klub występujący na zapleczu La Liga

Prezes PSG potwierdza chęć zakupu Malgi?

Qatar Sports Investments nie zatrzymuje się w podboju europejskiego rynku piłkarskiego. Po inwestycji w PSG i Sporting Braga, QSI zamierza nabyć klub z Hiszpanii. Mowa tu o Maladze, która obecnie występuje na drugim poziomie rozgrywkowym w kraju. Jeszcze nie tak dawno temu, zespół ten grał w Lidze Mistrzów.

Nasser Al-Khelaïfi podczas MARCA Sport Weekend odniósł się do możliwości zakupu hiszpańskiego drugoligowca przez potentatów z Bliskiego Wschodu: – Cokolwiek jest na sprzedaż, ludzie zawsze są ciekawi. Szukamy okazji, to fantastyczny klub, a teraz mają trudną sytuację. Jeśli jest okazja, dlaczego nie? Miasto i klub są fantastyczne.

Jeśli doszłoby do tej transakcji, to Katarczycy staliby się właścicielami kolejnego klubu piłkarskiego w Europie i zastąpili w Maladze innych inwestorów z tej części świata. Obecnie Malaga CF zajmuje miejsce spadkowe w tabeli La Liga 2 z dorobkiem raptem 27 punktów na koncie.

Czytaj więcej: PSG może rozstać się ze swoimi ważnymi zawodnikami

Komentarze