Wayne Rooney objął stery klubu z MLS

Wayne Rooney
Pressfocus Na zdjęciu: Wayne Rooney

Zgodnie w wcześniejszymi informacjami przekazanymi przez Fabrizio Romano, Wayne Rooney został oficjalnie zaprezentowany jako trener D.C. United. Anglik wrócił tym samym do drużyny, której barwy jako zawodnik reprezentował w latach 2018-2019.

  • W zeszłym sezonie Wayne Rooney prowadził Derby County, które spadło do League One
  • Anglik zrezygnował z posady szkoleniowca Baranów
  • Nowym pracodawcą byłego reprezentanta Anglii zostało D.C. United

Drugi klub w trenerskiej karierze Rooneya

W zeszłym sezonie Wayne Rooney blisko był utrzymania Derby County w Championship. Klub z powodu problemów z wypłacalnością został przez komisję ligi ukarany łącznie aż 21 ujemnymi punktami. Walka o pozostanie w lidze nie była wobec tego możliwa. Barany zajęły przedostatnie miejsce i spadły tym samym do League One. 

Sytuacja w Derby mocno przytłoczyła Rooneya, który miał ogromne ambicje dotyczące rozwoju drużyny. Nie jest tajemnicą, że marzeniem byłego napastnika Manchesteru United jest trenowanie klubu występującego w Premier League. Jak widać 36-latek postanowił odłożyć je nieco w czasie, ponieważ we wtorek został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec DC United, występującego w MLS.

– Podejście Wayne’a do gry i styl piłki nożnej, który preferuje, wpisuje się w naszą filozofię i wierzymy, że jest właściwą osobą, aby poprowadzić nasz klub do przodu. Wayne to prawdziwy zwycięzca, który nie boi się rywalizacji  – stwierdzili włodarze amerykańskiego klubu.

Przeczytaj: Jack Wilshere w nowej roli. Poprowadzi swoją pierwszą drużynę

Komentarze