Jack Wilshere w nowej roli. Poprowadzi swoją pierwszą drużynę

Jack Wilshere
Pressfocus Na zdjęciu: Jack Wilshere

Arsenal ogłosił poważne zmiany wewnątrz klubowej akademii. Rolę szkoleniowca drużyny do lat 18 obejmie Jack Wilshere, który kilka dni temu postanowił zakończył piłkarską karierę.

  • Kilka dni temu Jack Wilshere ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery
  • Już niedługo Anglika czeka debiut w nowej roli
  • Arsenal ogłosił go trenerem zespołu do lat 18

Jack Wilshere zadebiutuje w nowej roli

Decyzja Jacka Wilshere’a o zakończeniu kariery w wieku zaledwie 30 lat zaszokowała środowisko piłkarskie. Ostatnim przystankiem przed odwieszeniem butów na kołku było dla środkowego pomocnika duńskie Aarhus GF, gdzie spędził kilka miesięcy.

Przyszłość Wilshere’a została wyjaśniona bardzo szybko. Pomocną dłoń w jego stronę wystawił Arsenal, gdzie 34-krotny reprezentant Anglii spędził większość swojej piłkarskiej kariery. Już wkrótce 30-latek doczeka się debiutu w zupełnie nowej roli.

“Kanonierzy” poinformowali o sporych zmianach w klubowej akademii. Wilshere obejmie stanowisko pierwszego trenera zespołu do lat 18.

To ogromny zaszczyt pełnić tę rolę. Nie jest tajemnicą, że kocham ten klub. Dużą część mojego życia spędziłem w tej akademii, te dni były dla mnie najlepsze. To jest dla mnie wielka szansa i jestem gotowy. Jestem głodny tej pracy i nie mogę się doczekać, aby pomóc tym młodym graczom rozwijać się i być najlepszymi, jakimi mogą być na boisku i poza nim – zapewnił Wilshere.

W trakcie swojej piłkarskiej kariery Wilshere reprezentował barwy Arsenalu przez niemal 17 lat. Najpierw grał dla zespołów młodzieżowych, a później otrzymał szansę debiutu w seniorach. Dla pierwszej drużyny rozegrał łącznie 197 spotkań, co przełożyło się na dwukrotny triumf w rozgrywkach Pucharu Anglii.

Zobacz również: Newcastle pokrzyżuje plany Arsenalu? Sroki też chcą napastnika Realu Sociedad

Komentarze