Johan Cruyff ArenA
Johan Cruyff ArenA fot. Rafał Rusek

Tagliafico chce grać w Serie A

Nicolas Tagliafico znajduje się na celowniku kilku czołowych europejskich klubów. Lewy obrońca Ajaksu Amsterdam chce trafić do włoskiej Serie A. Powalczyć o niego zamierza Inter Mediolan.

Czytaj dalej…

Defensorem interesują się bardzo mocno przede wszystkim Arsenal FC i Tottenham Hotspur. Argentyńczyk zamiast do Premier League woli jednak przenieść się na Półwysep Apeniński.

– Inter i włoskie kluby zawsze były atrakcyjnym kierunkiem dla argentyńskich zawodników – powiedział Ricardo Schlieper, agent zawodnika, w rozmowie z FC Inter News.

– Nie można zapominać, że mówi się, iż jesteśmy Włochami mówiącymi po hiszpańsku. Wszystko jest bardzo podobne. Można powiedzieć, że Włochy są dla nas domem – dodał.

– Dla Tagliafico zawsze priorytetem były Włochy. W najbardziej odpowiednim momencie trzeba znaleźć mu właściwe miejsce. Zobaczymy co się wydarzy – stwierdził.

26-latek w obecnym sezonie wystąpił w 39 meczach Ajaksu we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich pięć goli i zanotował sześć asyst. Kontrakt Argentyńczyka z holenderskim klubem obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Komentarze