Świetny występ Krychowiaka w Grecji, Polak z golem z asystą

Grzegorz Krychowiak
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak zaliczył udany występ w środowy wieczór w 34. kolejce ligi greckiej. AEK Ateny reprezentanta Polski pokonało pewnie PAS Gianninę. Tymczasem polski pomocnik zanotował asystę i trafienie. 32-latek strzelił drugiego gola w tym sezonie ligi greckiej.

  • Grzegorz Krychowiak zaliczył bardzo udany występ w meczu ligi greckiej
  • 32-latek był jedną z kluczowych postaci AEK Ateny w starciu przeciwko PAS Gianninie
  • Reprezentant Polski spędził na placu gry 78 minut

Krychowiak zapunktował w notesie Michniewicza

Grzegorz Krychowiak dołączył do AEK Ateny w marcu tego roku na wypożyczenie z FK Krasnodar. Wpływ na zmianę barw klubowych przez polskiego pomocnika miała agresją Rosji na Ukrainę.

32-letni piłkarz od momentu, gdy trafił do ekipy z Grecji zbiera pochlebne opinie za swoją grę. Tymczasem w środowy boju 34. kolejki ligi greckiej Krychowiak pomógł AEK-owi Ateny odnieść 16. zwycięstwo w sezonie. Dzięki tej wygranej drużyna Polaka wciąż ma szanse na grę w Lidze Konferencji UEFA.

Krychowiak w starciu z PAS Gianniną najpierw w 39. minucie zanotował asystę, a już po zmianie stron sam zdobył bramkę. Ostatecznie zespół Polaka wygrał 3:0. Na dzisiaj nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość reprezentanta Polski po zakończeniu sezonu. Ostatnio jednak pojawiły się doniesienia, że AEK chce wykupić zawodnika na stałe.

Krychowiak to 88-krotny reprezentant Polski. W drużynie narodowej zawodnik zdobył jak na razie pięć bramek. Debiut w koszulce z orzełkiem na piersi zaliczył z kolei w 2008 roku w starciu przeciwko Serbii wygrany 1:0 po Rafała Boguskiego.

Czytaj więcej: Krychowiak w Grecji na dłużej? AEK Ateny oferuje wielką kasę

Komentarze