Świderski z kolejnym golem w Grecji

Karol Świderski

Reprezentant Polski Karol Świderski zdobył w niedzielę kolejnego gola na boiskach greckiej ekstraklasy. Tym razem 24-latek wpisał się na listę strzelców w zremisowanym 1:1 przez PAOK Saloniki meczu z Asteras Tripolis.

Świderski na spotkanie 29. kolejki grupy mistrzowskiej wybieg na boisko w podstawowym składzie i spędził na niej pełne 90 minut. W 56. minucie otworzył wynik spotkania ładnym uderzeniem pod poprzeczkę ze środka pola karnego. Rywale zdołali doprowadzić niespełna dziesięć minut później dzięki trafieniu Juana Manafo, a wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Dla Świderskiego to już jedenasty gol w obecnym sezonie. PAOK po tym spotkaniu zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Szansa od Paulo Sousy

Dobre występy Świderskiego w obecnym sezonie zostały niedawno zauważone przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousę. Portugalczyk powołał zawodnika na niedawne mecze eliminacji do Mistrzostw Świata, które w 2022 roku odbędą się w Katarze.

Świderski debiut w kadrze zaliczył w wygranym 3:0 meczu z Andorą w Warszawie. Na murawie pojawił się w trakcie drugiej połowy i swój występ udokumentować zdobyciem bramki. Kilka dni później wybiegł w podstawowym składzie Biało-Czerwonych na wyjazdowe spotkanie z Anglią na Wembley. Na murawie spędził wówczas 45 minut.