Świderski i jego PAOK z triumfem w krajowym pucharze

Karol Świderski

Karol Świderski w dobrym nastroju pojawi się w poniedziałek na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Jego zespół PAOK Saloniki w sobotę wygrał bowiem Puchar Grecji, pozostawiając w pokonanym polu Olympiakos. Drużyna Polaka wygrała 2:1.

Świderski z kolejnym Pucharem Grecji

Karol Świderski po raz drugi w karierze wygrał w Grecji krajowy puchar. Wcześniej udało mu się to w 2019 roku. W sobotnim starciu przeciwko drużynie Pedro Martinsa reprezentant Polski zaliczył 81 minut w wygranym 2:1 boju. Gole dla drużyny Polaka strzelili w tym boju Vieiriniha oraz Michael Krmencik. Tymczasem bramkę dla rywali zdobył Yann M’Vila.

Godne uwagi jest to, że były piłkarz Jagiellonii Białystok mógł w sobotnim starciu wpisać się na listę strzelców w 26. minucie rywalizacji. Świderski oddał strzał głową, ale piłka po jego próbie ostatecznie trafiła w poprzeczkę.

W trakcie zakończonego już sezonu Świderski rozegrał łącznie 49 meczów w ekipie z Salonik. Strzelił w nich 11 goli, a ponadto zaliczył osiem asyst. Zawodnik ma kontrakt ważny z grecką ekipą do końca czerwca 2022 roku. Rynkowa wartość Świderskiego wynosi cztery miliony euro.

Odnotujmy, że 24-latek jest jednym z pięciu napastników powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousę na Euro 2020. Świderski o miejsce w składzie Biało-czerwonych rywalizować będzie z: Robertem Lewandowskim, Arkadiuszem Milikiem, Jakubem Świerczokiem oraz Dawidem Kownackim. Przypomnijmy, że do Mistrzostw Europy polski zespół będzie się przygotowywać w Opalenicy.