Sebastian Szymański z kolejnym trafieniem dla Dynama Moskwa

Sebastian Szymański i Memphis Depay
Sebastian Szymański i Memphis Depay Pressfocus

Sebastian Szymański ma całkiem udany początek sezonu. Młody pomocnik od dwóch lat jest zawodnikiem Dynama Moskwy. Co ciekawe, już teraz zdobył więcej goli dla stołecznej ekipy niż w poprzednich kampaniach. W dodatku po raz kolejny umieścił piłkę w siatce, notując przy tym trzecie trafienie w Premier Lidze 2021/22.

  • Sebastian Szymański zachwyca formą na rosyjskich boiskach
  • Pomocnik zdobył w piątek trzecią bramkę w tym sezonie

Szymański jest formie, zauważył to również Paulo Sousa

Wiele mówiło się w kontekście braku powołania Sebastiana Szymańskiego na mistrzostwa Europy. Eksperci nie rozumieli takiej decyzji selekcjonera, ponieważ 22-latek na koniec poprzedniego sezonu został umieszczony w najlepszej jedenastce Premier Ligi.

Teraz jest już zupełnie inaczej. Paulo Sousa na wrześniowe mecze reprezentacji Polski znalazł miejsce w kadrze dla młodego pomocnika. Z kolei Szymański nadal gra swoje i wygląda na to, że w cale nie odczuwa presji z tym związenej.

W 1. kolejce Polak zanotował asystę. Natomiast później zdobył dwa gole i w piątek powiększył swój dorobek o kolejne trafienie. Sebastian Szymański doprowadził do remisu (1:1) podczas rywalizacji z Lokomotiw Moskwą w prestiżowym starciu w ramach derbów stolicy Rosji.

22-latek oddał mocne uderzenie zza pola karnego, nie dając większych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Na ten moment Dynamo Moskwa zajmuje drugą pozycję w tabeli.

Przeczytaj również: Legia poznała rywali. Grupy Ligi Europy rozlosowane

Komentarze