Rui Costa zachwycony nową gwiazdą Benfiki. “Nie interesowała go wysokość pensji”

Angel Di Maria dołączył latem do Benfiki. Prezes Orłów, Rui Costa w rozmowie z mediami zdradził, że skrzydłowego nie interesowała zupełnie pensja. Argentyńczykowi zależało jedynie na reprezentowanu barw klubu z Lizbony.

Angel Di Maria
Imago/Maciej Rogowski Na zdjęciu: Angel Di Maria
  • Benfika podpisała latem kontrakt z Angelem Di Marią
  • Argentyńczyk nie był zainteresowany wysokością swoich zarobków. Przekazał władzom klubu, że zależy mu na reprezentowaniu go
  • Skrzydłowy zaliczył znakomity start i szybko stał się jedną z gwiazd Orłów

Angel Di Maria był zdeterminowany do gry dla Benfiki

W lipcu Angel Di Maria zdecydował się na przenosiny z Juventusu do Benfiki. Argentyńczyka przekonał projekt sportowy, a także bogata historia portugalskiego klubu. Skrzydłowemu zależało tak bardzo na dołączeniu do ekipy Orłów, że gotów był mocno obniżyć swoje zarobki.

Prezes i legenda Benfiki, Rui Costa przyznał w rozmowie z mediami, że 35-latek w ogóle nie był zainteresowany wysokością swoich ewentualnych zarobków w Lizbonie. 

– Pensja Angela Di Marii nie przekracza naszego limitu wynagrodzeń. Podpisał kontrakt bez żadnych dodatkowych bonusów. On nie chciał nawet wiedzieć, ile wyniesie jego pensja. Nie prosił o ani euro więcej. Powiedział mi: Naprawdę chcę grać dla Benfiki bez względu na to, ile euro mi dacie. – stwierdził działacz w rozmowie z mediami.

Angel Di Maria zanotował znakomity start w barwach Benfiki. W pięciu meczach zanotował cztery bramki i dwie asysty.

Sprawdź także: Sancho szybko opuści Man United? Oferta z popularnego kierunku

Komentarze