Peter Hyballa po rozstaniu z Wisłą szybko znalazł nowy klub

Peter Hyballa
Peter Hyballa fot. Grzegorz Wajda

Peter Hyballa tuż przed ostatnim meczem sezonu w PKO Ekstraklasie rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Wisłą Kraków. Niemiec jednak długo nie pozostawał bez pracy. Były szkoleniowiec Białej Gwiazdy związał swoją przyszłość z zespołem ligi duńskiej Esbjerg fB.

  • Peter Hyballa po rozstaniu z Wisłą Kraków błyskawicznie znalazł nowego pracodawcę
  • Nowym klubem niemieckiego trenera został klubu z zaplecza ligi duńskiej

Peter Hyballa zakotwiczył w klubie z Danii

Peter Hyballa nie zaliczył udanego okresu w klubie z Krakowa. Chociaż na początku przygody Niemca z Wisłą pozytywny wpływ na postawę krakowskiej ekipy wywarł tzw. gegenpressing, to ostatecznie relacja trenera z zawodnikami Wisły i działaczami klubu nie były najlepsze, co wpłynęło na rozstanie Niemca z krakowską ekipą.

Hyballa nie miał jednak zbyt dużo czasu na odpoczynek, bo już 24 maja związał swoją przyszłość z nowym pracodawcą. 45-latek trafił do Esbjergu, który występuje na zapleczu ligi duńskiej. Aktualnie Esbjerg plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, ale nie ma już nawet teoretycznych szans na awans o klasę rozgrywkową wyżej.

– Cieszę się, że jestem w EfB, który jest dużym klubem i nie mogę się doczekać rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu, w którym celem jest awans do Superligi – mówił Hybala cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu z południa Danii.

– Mam jasno sprecyzowane pomysły na grę, w której kluczowe znaczenie będzie miała grą wysokim pressingiem. Kluczowy będzie również rozwój młodych piłkarzy, co pozwoli nam osiągnąć wyższy poziom – kontynuował Niemiec.

Przypomnijmy, że Hyballa prowadził Wisłę w 18 spotkaniach, w których zaliczył pięć zwycięstw, pięć remisów oraz osiem porażek.

Czytaj również: Hyballa przestał być trenerem Wisły Kraków

Komentarze