Oficjalnie: Peter Hyballa kończy przygodę z Wisłą Kraków

Peter Hyballa
Peter Hyballa fot. PressFocus

Wisła Kraków za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała, że z klubem rozstaje się Peter Hyballa. Niemiecki trener objął stery nad Białą Gwiazdą w grudniu. Chociaż miał kontrakt ważny do końca czerwca 2022, to obie strony porozumiały się w sprawie rozwiązania umowy.

Wisła Kraków żegna Hyballę

Wisła Kraków ma już zapewniony ligowy byt. Niemniej oczekiwania względem piłkarzy Białej Gwiazdy były większe. Odnotujmy, że wiślacy pod batutą niemieckiego szkoleniowca rozegrali 18 meczów, a bilans tych spotkań nie powala. Wisła zaliczyła w nich pięć zwycięstw, pięć remisów i osiem porażek.

W niedzielę Biała Gwiazda rozegra na wyjeździe ostatni mecz w tym sezonie, mierząc się z Piastem Gliwice. Już wiadomo, że z ławki drużyny nie poprowadzi już Peter Hyballa. Na łamach oficjalnej strony internetowej pojawił się specjalny komunikat w tej sprawie.

“Peter Hyballa nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny Wisły Kraków. Rozpoczęty w grudniu 2020 roku projekt nie zostanie kontynuowany, a obie strony podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy. Zawarte zostało porozumienie pozwalające na zakończenie współpracy na warunkach satysfakcjonujących zarówno klub, jak i szkoleniowca” – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie Wisla.krakow.pl.

Kto może zastąpić 45-latka? Na dzisiaj trudno jednoznacznie stwierdzić. Słychać jednak doniesienia, że do klubu może wrócić w roli pierwszego trenera Radosław Sobolewski. Tymczasem dyrektorem sportowy Białej Gwiazdy może zostać Jerzy Brzęczek, który od momentu rozstania z reprezentacją Polski pozostaje bez zatrudnienia.

Piast Gliwice
Wisła Kraków
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 16. maja 2021 17:28.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze