Jan Urban może podjąć pracę w zagranicznym klubie

Jan Urban
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jan Urban

Po rozstaniu z Górnikiem Zabrze Jan Urban w dalszym ciągu pozostaje na trenerskim bezrobociu. “Przegląd Sportowy” donosi, że znajduje się on w gronie kandydatów na nowego szkoleniowca Omonii Nikozja.

  • Jan Urban rozstał się z Górnikiem Zabrze w połowie czerwca 2022 roku
  • Polak jest jednym z kandydatów na nowego trenera Omonii Nikozja
  • Cypryjczycy w tym sezonie grają w Lidze Europy

Urban z szansą na zagraniczny angaż

W swojej trenerskiej karierze Jan Urban miał już okazję prowadzić zagraniczny klub. W latach 2014-2015 był szkoleniowcem Osasuny, a później wrócił na krajowe podwórko. Najpierw opiekował się Lechem Poznań, później Śląskiem Wrocław, a w ostatnim czasie sprawował pieczę nad Górnikiem Zabrze. Do rozstania doszło w dosyć zaskakujących okolicznościach, bowiem po udanym sezonie i zajęciu ósmego miejsca w Ekstraklasie nie zdecydowano się na kontynuowanie z nim współpracy.

Od tego czasu Urban przebywa na trenerskim bezrobociu. Jego nazwisko przewijało się w kontekście kilku polskich klubów, choć do żadnych konkretów nie doszło. “Przegląd Sportowy” podaje tymczasem zaskakującą informację, jakoby 60-latek był jednym z kandydatów na nowego szkoleniowca Omonii Nikozja.

Po wtorkowej porażce Cypryjczycy zdecydowali się zakończyć współpracę z ówczesnym trenerem Neilem Lennonem. Wszystko za sprawą przeciętnych wyników w lidze, do których doszły również cztery przegrane w fazie grupowej Ligi Europy. Omonia dwukrotnie mierzyła się z Manchesterem United.

Urban ma w swoim dorobku mistrzostwo Polski oraz dwa Puchary Polski zdobyte za czasów pracy w Legii Warszawa.

Benedyczak z golem dla Parmy w Pucharze Włoch
Adrian Benedyczak

Adrian Benedyczak wpisał się na listę strzelców w meczu 1/16 Pucharu Włoch, w którym Parma podejmowała Bari. Polak otworzył wynik spotkania w 29. minucie meczu. Benedyczak trafił do Parmy z Pogoni Szczecin W ubiegłym sezonie 21-latek zdobył sześć goli W obecnych rozgrywkach młody napastnik tylko dwukrotnie znalazł się w wyjściowym składzie Pierwszy gol Benedyczaka w

Czytaj dalej…

Komentarze