Benedyczak z golem dla Parmy w Pucharze Włoch

Adrian Benedyczak
PressFocus Na zdjęciu: Adrian Benedyczak

Adrian Benedyczak wpisał się na listę strzelców w meczu 1/16 Pucharu Włoch, w którym Parma podejmowała Bari. Polak otworzył wynik spotkania w 29. minucie meczu.

• Benedyczak trafił do Parmy z Pogoni Szczecin
  • W ubiegłym sezonie 21-latek zdobył sześć goli
  • W obecnych rozgrywkach młody napastnik tylko dwukrotnie znalazł się w wyjściowym składzie

Pierwszy gol Benedyczaka w tym sezonie

Adrian Benedyczak trafił do Parmy z Pogoni Szczecin w lipcu 2021 roku. Wcześniej przebywał na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów. Jest wychowankiem akademii piłkarskiej Portowców.

Młody napastnik w poprzednim sezonie rozegrał dla Parmy 31 gier na poziomie Serie B zdobywając w nich sześć goli i notując jedną asystę. W obecnych rozgrywkach 21-latek uzbierał jak dotąd siedem występów, jednak bardzo często na placu gry pojawia się z ławki rezerwowych. W wyjściowym składzie pojawił się tylko raz w starciu przeciwko Regginie.

Swój drugi występ od pierwszej minuty Benedyczak zaliczył w środę w meczu 1/16 Pucharu Włoch. Rywalem Parmy na tym etapie turnieju było Bari również występujące na codzień w Serie B.

Były napastnik Pogoni Szczecin za otrzymaną szansę odwdzięczył się golem. 21-latek trafił do siatki w 29. minucie meczu po asyście Sohma.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Parmy 1:0, która zameldowała się w kolejnej rundzie Coppa Italia.