Były gwiazdor Realu Madryt i Arsenalu zakończył karierę

Mesut Oezil oficjalnie ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery, o czym spekulowano już od kilku miesięcy. 34-latek w ostatnim czasie był zawodnikiem tureckiego Basaksehiru Stambuł.

Mesut Oezil
PressFocus Na zdjęciu: Mesut Oezil
  • Mesut Oezil w wieku 34 lat zawiesił buty na kołku
  • Niemca tureckiego pochodzenia nie omijały kontuzje
  • Jego ostatnim klubem w karierze był Basaksehir Stambuł

Piękna przygoda dobiegła końca, Oezil mówi dość

Mesut Oezil za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował o zakończeniu kariery piłkarskiej. – Po przemyśleniach ogłaszam moją natychmiastową emeryturę z profesjonalnego futbolu. Miałem zaszczyt być piłkarzem przez 17 lat i czuję się niesamowicie wdzięczny za tę możliwość – przekazał pomocnik w komunikacie skierowanym do fanów.

W ostatnich miesiącach doznałem kilku urazów i stało się jasne, że to już czas opuścić wielką scenę futbolu – dodał. 92-krotny reprezentant Niemiec podziękował wszystkim klubom, w których miał okazję występować, trenerom, kolegom z drużyny, a także rodzinie, która nieustannie go wspierała.

Przypomnijmy, że Mesut Oezil podczas kariery grał dla takich zespołów jak FC Schalke 04 Gelsenkirchen, Werder Brema, Real Madryt, Arsenal, Fenerbahce Stambuł oraz ostatnio Basaksehir Stambuł, dla którego zdołał rozegrać zaledwie 7 meczów.

34-latek może pochwalić się wygraniem m.in. mistrzostw świata (2014), a także ligi hiszpańskiej (2012).

Komentarze