Maciej Skorża wrócił na ławkę trenerską

Maciej Skorża
PressFocus Na zdjęciu: Maciej Skorża

Japoński klub Urawa Reds poinformował o zatrudnieniu Macieja Skorży na stanowisku trenera. Bardzo doświadczony szkoleniowiec zatem zgodnie z przewidywaniami wyjeżdża do Azji.

  • Maciej Skorża wraca do pracy po przerwie
  • 50-latek przejął japoński klub Urawa Reds
  • Doświadczony trener ostatnio prowadził Lecha Poznań

Maciej Skorża będzie trenował za granicą

Urawa Reds za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych informuje o tym, że nowym trenerem tego japońskiego zespołu został Maciej Skorża. Polski szkoleniowiec obejmie tę drużynę od sezonu 2023, nie zdradzono jednak, na jak długi okres został podpisany kontrakt.

Urawa Reds to klub, który jest bardzo znany i ma wielu pełnych pasji fanów. Przekonały mnie wielkie ambicje tego zespołu na nową kampanię, którymi są walka o Azjatycką Ligę Mistrzów i mistrzostwo Japonii. Dlatego przyjąłem tę ofertę. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie zrealizować te cele – powiedział Maciej Skorża tuż po parafowaniu umowy.

Niezwykle doświadczony trener pozostawał bez zatrudnienia od czerwca 2022 roku, kiedy to z powodów osobistych zrezygnował z prowadzenia Lecha Poznań. Maciej Skorża w sezonie 2021/2022 jako menedżer “Kolejorza” wygrał rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. 50-latek w przeszłości pracował w Legii Warszawa, Pogoni Szczecin czy Wiśle Kraków.

Do największych sukcesów japońskiej drużyny Urawa Reds należy mistrzostwo kraju z 2006 roku oraz dwukrotnie sięgnięcie po Azjatycką Ligę Mistrzów w 2007 i 2017 roku. Nowa ekipa Macieja Skorży w ostatniej kampanii J1 League zajęła 9. miejsce w tabeli.

Zobacz również:

Czytaj więcej: Oświadczenie Śląska Wrocław ws. skandalu w Pucharze Polski

Komentarze