LE: Dinamo niezagrożone, Feyenoord i Wolfsberger wciąż w grze

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Dopiero ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Europy wyłoni drugą drużynę, która awansuje do fazy pucharowej. W czwartkowych spotkaniach Feyenoord przegrał z Dinamem Zagrzeb 0:2, przez co Chorwaci wygrali grupę K, natomiast CSKA uległa Wolfsbergerowi 0:1. Dopiero za tydzień zostanie wyłoniony drugi zespół który awansuje do kolejnej fazy, a o to miejsce powalczą Holendrzy i Austriacy.

Feyenoord – Dinamo Zagrzeb

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Wprawdzie to Feyenoord kreował więcej akcji, ale to Dinamo częściej zmuszało bramkarza rywali do interwencji.

Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wynik został otwarty wynik meczu. Sędzia po faulu Orkuna Kokcu przyznał Dinamo rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Petkovic, który zmylił bramkarza.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze. Stworzyli sobie znacznie więcej okazji niż rywale, ale w dalszym ciągu nie potrafili zamienić ich na bramkę. Problemu z tym ponownie nie mieli piłkarze Dinama Zagrzeb.

W 53. minucie do siatki trafił Majer. W pole karne, mimo asysty obrońców, ładnie wbiegł wtedy Ademi. Wystawił piłkę do wspomnianego już strzelca, a Chorwat nie miał problemów aby wpakować ją do pustej bramki. Końcowy rezultat spotkania to 0:2. Dinamo Zagrzeb, dzięki takiemu rozstrzygnięciu, wygrywa grupę K.

CKSA Moskwa – Wolfsberger

Dla CSKA jak i Wolfsbergeru, dzisiejszy mecz był o być albo nie być. Przed rozpoczęciem spotkania w roli faworyta stawiano gospodarzy. Rzeczywistość okazała się jednak inna. W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej radzili sobie piłkarze gości.

Dobra gra Wolfsbergeru musiała w końcu zakończyć się bramką. Nastąpiło to w 22. minucie. Doskonałym strzałem z dystansu popisał się Vizinger. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. Pod koniec pierwszej połowy goście byli bliscy podwyższenia prowadzenia, ale futbolówka została skierowana w słupek.

W drugiej połowie tempo meczu zdecydowanie spadło. Obie drużyny stworzyły kilka sytuacji, ale żadna z nich nie była na tyle dogodna, aby mógł paść z niej gol. Końcowy rezultat to 0:1. CSKA żegna się z Ligą Europy, natomiast Wolfsbergerowi wystarczy remis z Feyenoordem, aby zagrać w fazie pucharowej.