Karbownik błysnął w meczu 2. Bundesligi, ładna asysta Polaka

W sobotę wieczorem Fortuna Duesseldorf na własnym obiekcie podejmowała FC Heidenheim w meczu 24. kolejki 2. Bundesligi. Tym razem do siatki nie trafił Dawid Kownacki, ale za to błysnął inny Polak - Michał Karbownik - który asystował przy bramce Emmanuela Iyohy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Michał Karbownik
PressFocus Na zdjęciu: Michał Karbownik
  • Fortuna podzieliła się punktami z Heidenheim
  • Obie drużyny walczą o awans do Bundesligi
  • Karbownik zaliczył asystę przy golu Iyohy

Remis Fortuny w meczu na szczycie, Karbownik z asystą

Fortuna Duesseldorf w 24. kolejce 2. Bundesligi na własnym stadionie mierzyła się z FC Heidenheim. Oba zespoły walczą o awans do Bundesligi, więc był to mecz na szczycie. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów.

W 20. minucie wynik pojedynku otworzył Tim Kleindienst, który dał prowadzenie gościom. Siedem minut później do wyrównania doprowadził jednak Emmanuel Iyoha. Przy bramce lewoskrzydłowego asystował Michał Karbownik.

21-letni wahadłowy świetnie zerwał się na skrzydle i znakomicie dograł do swojego kolegi z drużyny. Tym razem na listę strzelców nie wpisał się Dawid Kownacki, który z 10 golami na koncie jest najskuteczniejszym zawodnikiem Flingeraner i zapewne otrzyma powołanie do reprezentacji Polski.

Fortuna Duesseldorf ma w dorobku 39 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli 2. Bundesligi.