Czesław Michniewicz może obrać kurs na Bliski Wschód

Czesław Michniewicz niewykluczone, że wróci wkrótce do pracy w roli trenera. Dziennikarz Sebastian Staszewski z Interia Sport przekazał, że były selekcjoner reprezentacji Polski jest na celowniku władz Abha Football Club.

Czesław Michniewicz
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
  • Abha Football Club jest zainteresowana zatrudnieniem Czesława Michniewicza
  • Informacje dotyczące polskiego trenera przekazał dziennikarz Sebastian Staszewski z Interia Sport
  • 53-letni szkoleniowiec pozostaje bez pracy w zawodzie trenera od rozstania z reprezentacja Polski

Abha FC zainteresowana polskim trenerem

Czesław Michniewicz to trener, który zapisał się na stałe w historii polskiej piłki, bo wyszedł z reprtezentacją Polski z grupy. W fazie pucharowej mundialu w Katarze jednak Biało-czerwoni nie mogą dobrze wspominać, bo ulegli w niej Francji (1:3).

Mimo niezłego wyniku na mistrzostwach świata umowa Michniewicza z Polskim Związkiem Piłki Nożnej nie została przedłużona. Stery nad Biało-czerwonymi przejął Fernando Santos, a 53-latek pozostaje bez pracy w roli trenera.

Dziennikarz Sebastian Staszewski z Interia Sport przekazał natomiast, że Michniewicz jest poważnie rozważany na stanowisko szkoleniowca Abha Football Club.

“Czesław Michniewicz jest bardzo poważnym kandydatem do objęcia stanowiska trenera w Abha Football Club‼ Wcześniej Saudyjczycy chcieli zatrudnić Dana Petrescu, ale ten wybrał klub z Korei Południowej. Dzięki temu szansę może otrzymać Michniewicz” – napisał żurnalista na Twitterze.

Doświadczony polski trener ma na swoim koncie 13 meczów w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Michniewicz wcześniej prowadził między innymi: Legię Warszawa, Bryk-Bet Termalikę, czy Pogoń Szczecin. W swoim trenerskim CV ma też młodzieżową reprezentację Polski.

Czytaj więcej: Czesław Michniewicz odmówił klubowi Ekstraklasy

Komentarze