Carlos Tevez zrezygnował z trenowania argentyńskiego klubu

Carlos Tevez
PressFocus Na zdjęciu: Carlos Tevez

Szybko zakończyła się pierwsza przygoda trenerska Carlosa Teveza. 38-letni Argentyńczyk po niespełna pół roku odchodzi z Rosario Central.

  • Carlos Tevez podał się do dymisji
  • 38-latek zrezygnował z trenowania Rosario Central
  • Jego tymczasowym następcą został German Rivarola

Tevez rozstaje się z Rosario Central

Rosario Central za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej i mediów społecznościowych poinformowało o tym, że Carlos Tevez nie jest już pierwszym szkoleniowcem tego argentyńskiego zespołu. 38-latek sam postanowił się podać do dymisji z powodu nieporozumień z zarządem klubu. Tymczasowym następcą słynnego piłkarza został German Rivarola.

Nie chcę być dla nikogo przeszkodą, dlatego ustępuję ze stanowiska trenera. Pragnę podziękować kibicom za wsparcie – przyznał Carlos Tevez. 38-letni Argentyńczyk pracował w Rosario Central od 22 czerwca 2022 roku. Drużyna “Los Canallas” nie najlepiej radziła sobie pod jego wodzą, bowiem zdobywała średnio 1,17 pkt na mecz.

Carlos Tevez dużo bardziej znany jest z kariery piłkarskiej, a nie trenerskiej. 76-krotny reprezentant “Albiceleste” to niezwykle utytułowany zawodnik mający w swoim CV takie kluby jak Boca Juniors, West Ham United, Manchester United, Manchester City czy Juventus.

Największym sukcesem popularnego “El Apache” jest wygranie Ligi Mistrzów w sezonie 2007/2008, kiedy to był kluczowym graczem “Czerwonych Diabłów”.

Zobacz również:

Czytaj więcej: “Skupmy się na piłce nożnej”. FIFA apeluje, aby nie łączyć mundialu z polityką

Komentarze