Barcelona nie zrealizuje swojego planu? Xavi z nowym kontraktem

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez fot. PressFocus

Xavi Hernandez według niektórych doniesień był murowanym kandydatem do zastąpienia Ronalda Koemana na stanowisku pierwszego trenera FC Barcelony. Wygląda jednak na to, że nic z tego nie będzie. Hiszpan właśnie przedłużył umowę z katarskim Al Sadd. Aktualny klub byłego reprezentanta Hiszpanii wydał w tej sprawie oficjalny komunikat.

Barcelona z cieniem nadziei?

Xavi Hernandez od dłuższego już czasu jest na celowniku władz Blaugrany. 41-latek jest postrzegany za kontynuatora myśli szkoleniowej Josepa Guardioli, czy Luisa Enrique. Tym samym Xavi idealnie pasuje do tego, aby objąć w przyszłości stery nad zespołem Camp Nou.

Po remisie we wtorkowy wieczór Barcelony z Levante pojawiły się doniesienia, że aktualny opiekun Katalończyków może okupić tę stratę punktów swoją pracą. W mediach pojawiły się głosy, że jego miejsce może zająć właśnie aktualny szkoleniowiec Al Sadd. Decydenci katarskiego klubu szybko jednak zareagowali na pojawiające się spekulacje i doniesienia, podpisując z Xavim nową umowę, obowiązującą do 2023 roku.

Środki masowego przekazu podają jednak, że w umowie Hiszpana wciąż znajduje się klauzula zwolnienia. Umożliwia ona Xaviemu podjąć pracę w Barcelonie, gdyby ta była zainteresowana jego usługami.

Hiszpan trenerem ekipy z Kataru został latem 2019 roku. Jak dotąd prowadził Al Sadd w 78 spotkaniach, notując w nich 48 zwycięstw, 16 remisów i 12 porażek. Drużyna Xaviego w sezonie 2020/2021 wygrała mistrzostwo Kataru oraz Puchar Kataru. Najbardziej znanym zawodnikiem w zespole Al Sadd jest Santi Cazorla, który w zakończonym już sezonie zaliczył 30 występów, zdobywając w nich 18 bramek.

Komentarze