Andrea Pirlo wraca do pracy. Ma przejąć ekipę z Turcji

Andrea Pirlo
PressFocus Na zdjęciu: Andrea Pirlo

Włoskie media informują, że Andrea Pirlo już wkrótce może wrócić na ławkę trenerską. Włoch jest bardzo bliski uzgodnienia warunków indywidualnego kontraktu z tureckim klubem Fatih Karagumruk.

  • Andrea Pirlo wkrótce ma objąć Fatih Karagumruk
  • To ósmy klub zeszłego sezonu tureckiej ekstraklasy
  • Karagumruk będzie dopiero drugim klubem Pirlo w roli szkoleniowca

Pirlo bliski nowego wyzwania

To ekspert ds. transferów Sportitalia i Gazzetta dello Sport Alfredo Pedulla jako pierwszy poinformował o tym kilka dni temu. Teraz przekazuje kolejne doniesienia w tej sprawie. Jego zdaniem negocjacje przebiegają pomyślnie i informuje, że obie strony zbliżają się do finansowego porozumienia w sprawie kontraktu. W poniedziałek powinna odbyć się telekonferencja z udziałem Pirlo, jego agenta i przedstawicieli Karagumruk, aby ustalić ostateczne szczegóły.

To będzie dopiero druga praca w roli szkoleniowca Andrei Pirlo, który sezon 2020-21 spędził w Juventusie. Wygrał Coppa Italia i Supercoppa Italiana, ale został zwolniony, aby zrobić miejsce dla Maxa Allegriego. Stara Dama mimo dwóch trofeów często zawodziła pod jego wodzą, a Włoch rzucony na głęboką wodę miał problemy z ustabilizowaniem formy zespołu na przestrzeni dłuższego okresu czasu.

Karagumruk ma już w składzie kilku włoskich piłkarzy, m.in. napastnika Fabio Boriniego i bramkarza Emiliano Viviano. W minionym sezonie klub zakończył rozgrywki tureckiej SuperLig na ósmym miejscu łącznie zdobywając 57 punktów w 28 ligowych spotkaniach.

Zobacz również: Juventus żegna napastnika. To szansa dla Milika?

Komentarze