Ostre starcie przed półfinałem Euro 2024. Przerażające sceny [WIDEO]

Na kilka godzin przed meczem Holandia - Anglia w ramach półfinału Euro 2024 doszło do zamieszek w jednym z niemieckich barów. Według serwisu Daily Star angielscy kibice zostali zaatakowani przez fanów Oranje.

Holenderscy kibice
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Holenderscy kibice

Starcie kibiców przed meczem Holandia – Anglia na Euro 2024

Przed półfinałem Euro 2024 między Holandią a Anglią, który odbędzie się w Dortmundzie, doszło do poważnych zamieszek. Incydent miał miejsce trzy godziny przed rozpoczęciem meczu, kiedy kibice obu drużyn spotkali się w pobliżu baru Sausalitos.

POLECAMY TAKŻE

Według relacji świadków, do których dotarł serwis Daily Star, holenderscy kibice zaatakowali angielskich fanów. W wyniku starć doszło do zniszczeń wewnątrz i na zewnątrz lokalu. Angielscy kibice próbowali bronić się, rzucając butelkami w kierunku napastników. Sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli, co zmusiło niemiecką policję do interwencji.

Na miejsce przybyły liczne jednostki policji, które starały się opanować sytuację i rozdzielić walczących kibiców. Funkcjonariusze zastosowali gaz pieprzowy i inne środki przymusu bezpośredniego, aby przywrócić porządek. Wielu uczestników zamieszek zostało zatrzymanych, a część z nich odniosła obrażenia wymagające pomocy medycznej.

Nagrania i zdjęcia z incydentu szybko pojawiły się w mediach społecznościowych, wywołując falę komentarzy i wzajemnych oskarżeń między kibicami obu drużyn. Wielu internautów wyrażało swoje oburzenie i niepokój związany z eskalacją przemocy na tle sportowym.

Czytaj dalej: Liverpool wytypował następcę Luisa Diaza. Zachwycał w Premier League

Komentarze