Tite wziął w obronę Neymara po bezbwarwnym występie z Kolumbią

Neymar
Neymar fot. PressFocus

Reprezentacja Brazylii zremisowała bezbramkowo z Kolumbią w spotkaniu w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Tym samym lawina krytyki spadła na Neymara po tym starciu. Napastnika Paris Saint-Germain w obronę wziął selekcjoner Kanarków.

  • Reprezentacja Brazylii pewnym krokiem zmierza po awans na mistrzostwa świata
  • Canarinhos ostatnio zremisowali z Kolumbią (0:0), ale i tak są na dobrej drodze do gry na przyszłorocznym mundialu
  • Po ostatnim występie Brazylijczyków z Kolumbijczykami z krytyką musiał się zmierzyc Neymara. Piłkarza wziął w obronę selekcjoner Kanarków

Tite pełen wiary w możliwości Neymara

Reprezentacja Brazylii jest na dobrej drodze do tego, aby wywalczyć awans na przyszłoroczny mundial w Katarze. Podział punktów z Kolumbijczykami nie zmienił za bardzo tej sytuacji. Nie zmienia to jednak faktu, że po bezbramkowym remisie Canarinhos dużo krytycznych opinii dotyczyło Neymara. 29-latek był jednym z najniżej ocenianych zawodników przez brazylijską prasę za bój z ekipą Reinaldo Ruedy. Tite bronił jednak swojego piłkarza.

– Zaliczyliśmy niezły występ w bardzo ważnym dla meczu przeciwko dobremu rywalowi. Neymar i drużyna zaprezentowali się dobrze. Rozumiem, że od tego zawodnika oczekuje się zawsze czegoś wyjątkowego i to robi. Chociaż nie jest w tym systematyczny – mówił opiekun Kanarków.

W jednym z ostatnich materiałów dokumentalnych DAZN pojawiła się informacja, sugerująca, że mistrzostwa świata w Katarze mogą być ostatnią tego typu imprezą dla Neymara. Ofensywny zawodnik jak dotąd rozegrał w drużynie narodowej łącznie 113 spotkań, strzelając w nich 69 goli.

Czytaj więcej: Szokujące słowa Neymara. “To będzie mój ostatni turniej”

Komentarze