Southgate: dzisiaj czeka nas wielki test

Gareth Southgate
Pressfocus Na zdjęciu: Gareth Southgate

Gareth Southgate udzielił wywiadu TVP Sport przed meczem Polska – Anglia. Selekcjoner naszych rywali wypowiedział się na temat środowego pojedynku.

  • Gareth Southgate zabrał głos przed meczem Polska – Anglia
  • Selekcjoner reprezentacji Anglii przyznał, że jego podopiecznych czeka wielki test
  • Opiekun rywali biało-czerwonych ocenił także naszą kadrę

Anglia pewna siebie

Reprezentacja Anglii dotychczas w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 radzi sobie kapitalnie Rozegrała pięć meczów, w których zdobyła komplet punktów. Trzy Lwy są na dobrej drodze do zapewnienia sobie bezpośredniego awansu na przyszłoroczny Mundial, który zorganizuje Katar. Najpierw Anglicy muszą jednak zmierzyć się z Polską. O tym, że nie będzie to łatwy pojedynek przekonywał w rozmowie z TVP Sport selekcjoner wicemistrzów Europy.

Nigdy nie wiadomo przed meczem, kto go wygra. Zmierzą się dwie drużyny, które mają znakomitych zawodników. Przyjechaliśmy do Polski na najważniejszy mecz eliminacji. Jesteśmy pewni siebie, bo znajdujemy się w dobrej formie, ale musimy zagrać jak najlepiej, żeby pokonać Polskę – przyznał Gareth Southgate.

W ciągu ostatnich lat dużo nauczyliśmy się jako zespół. Dziś czeka nas wielki test. Mamy możliwość, aby całkiem przejąć kontrolę nad grupą, ale zawsze jest presja. Polacy są mocni mentalnie i musimy dobrze zacząć to spotkanie – kontynuował.

Podoba mi się balans w reprezentacji Polski. Krychowiak jest zawodnikiem, który kontroluje grę, wydaje się kluczowy. Niektórzy mają doświadczenie z Anglii, jak choćby Jakub Moder. Jest też nowy środkowy napastnik, Adam Buksa, który miał cztery gole w dwóch meczach. To świetny start – tak opiekun reprezentacji Anglii ocenił biało-czerwonych.

Czytaj także: Southgate wstrzymał rozmowy ws. kontraktu do końca roku

Komentarze