El. MŚ 2022: Reprezentacja Polski zagra w barażach. Kiedy mecze barażowe?

Piłkarze reprezentacji Polski
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zapewniła sobie udział w barażowych meczach o awans do finałów mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w grudniu przyszłego roku. Mecze barażowe odbędą się pół roku wcześniej.

Czytaj dalej…

  • Reprezentacja Polski po zwycięstwie nad Andorą i dzięki korzystnym wynikom innych spotkań jest już pewna gry co najmniej w barażach o awans do mistrzostw świata
  • Zajmując drugie miejsce w tabeli grupy I ma pięć punktów przewagi nad trzecią Albanią
  • Mecze barażowe o awans do mistrzostw świata rozegrane zostaną w marcu 2022 roku.

Eliminacje mistrzostw świata – grupa Polski

Podopieczni Paulo Sousy na kolejkę przed zakończeniem rywalizacji w eliminacjach jest już pewna udziału w barażach o awans do turnieju finałowego. W piątkowy wieczór reprezentacja Polski zrealizowała swoje zadanie i pokonała na wyjeździe 4:1 Andorę. Korzystnymi dla polskiego zespołami wynikami zakończyły się również dwa inne spotkania grupy I, w których Anglia pokonała 5:0 Albanię, natomiast Węgry ograły 4:0 San Marino.

Na kolejkę przed zakończeniem rywalizacji reprezentacja Polski zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy I, mając pięć punktów przewagi nad trzecią Albanią. Nasza drużyna teoretycznie ma jeszcze szanse na zakończenie rywalizacji na pierwszym miejscu w tabeli, ale jest to mało prawdopodobne. Biało-czerwoni nie tylko musieliby w ostatniej kolejce pokonać Węgry, ale także liczyć na sensacyjną porażkę Anglików w meczu z San Marino.

Eliminacje mistrzostw świata – kiedy baraże?

W meczach barażowych o awans do mistrzostw świata w strefie europejskiej wyłonionych zostanie trzech finalistów. W rywalizacji wezmą udział zespoły, które zakończą rywalizację w eliminacjach na drugich miejscach w swoich grupach oraz dwóch zwycięzców grup Ligi Narodów za sezon 2020/21. Walka toczyć się będzie w trzech ścieżkach, które wyłonią po jednym finaliście.

Losowanie poszczególnych par odbędzie się 26 listopada w Zurichu. Barażowe mecze rozegrane zostaną w marcu przyszłego roku. Półfinałowe pojedynki odbędą się w dniach 24-25 marca, natomiast finałowe spotkania zaplanowane są na 28-29 marca.

Zobacz także: Andora – Polska: cel zrealizowany, baraże zapewnione

Komentarze