Pele z apelem do Putina. “Obiecałem zawsze zabierać głos w sprawie pokoju”

Pele
PressFocus Na zdjęciu: Pele

Edson Arantes do Nascimento, czyli popularny Pele, wystosował apel w kierunku Władimira Putina. Legenda brazylijskiej piłki poznała Rosjanina pięć lat temu i teraz nawołuje, by ten zakończył wojnę na Ukrainie. Trzykrotny triumfator mistrzostw świata podkreśla, że zawsze stanie w obronie pokoju na świecie.

  • Legenda brazylijskiej piłki, Pele, wystosował apel do Władimira Putina
  • Trzykrotny zdobywca mistrzostwa świata poznał Rosjanina w 2017 roku
  • 81-latek podkreślił, jak ważny jest pokój na świecie

Pele do Putina: nie spodziewałem się, gdy się poznawaliśmy, że teraz będziemy tak podzieleni

Edson Arantes do Nascimento, lepiej znany jako Pele, zabrał głos w sprawie wojny na Ukrainie. Legendarny Brazylijczyk wykorzystał swoje zasięgi w mediach społecznościowych, by wystosować list otwarty do Władimira Putina. Obaj panowie poznali się w 2017 roku podczas losowania fazy grupowej Mistrzostw Świata w Rosji.

“Chcę wykorzystać dzisiejszy mecz [mowa o spotkaniu Ukrainy ze Szkocją, po którym Ukraińcy awansowali do finału baraży – przyp. PP], by wystosować prośbę: zakończ tę inwazję. Żaden argument nie tłumaczy przemocy. Kiedy poznaliśmy się w przeszłości i wymieniliśmy wielkie uśmiechy i długi uścisk dłoni, nie wyobrażałem sobie, że pewnego dnia będziemy tak podzieleni, jak dzisiaj. Lata temu obiecałem sobie, że zawsze, gdy będę mógł, zabiorę głos w sprawie pokoju. Moc do zakończenia wojny jest w twoich rękach. Tych samych, które uścisnąłem w Moskwie w 2017 roku” – napisał Pele.

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Świat piłki nożnej zjednoczył się w apelach o jak najszybsze – i pokojowe – jej zakończenie.

Czytaj więcej: Real Madryt żąda wyjaśnień po finale Ligi Mistrzów.

Walia
Ukraina
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 5 czerwca 2022 17:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze