El. MŚ: Kobiety poprowadzą mecz Anglików

Stephanie Frappart będzie odpowiedzialna za VAR
Stephanie Frappart będzie odpowiedzialna za VAR PressFocus

Składający się z samych kobiet skład sędziowski poprowadzi jedno ze spotkań “polskiej” grupy eliminacji mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w sobotę. Mecz Anglii z Andorą poprowadzi Ukraina Kateryna Monzul.

  • Ukrainka Kateryna Monzul poprowadzi mecz eliminacji mistrzostw świata: Andora – Anglia
  • Na liniach asystować jej będą jej rodaczki. Za VAR również odpowiedzialna będzie kobieta
  • Spotkanie rozegrane zostanie 9 października (sobota) o godzinie 20:45

Kobiecy skład sędziowski na mecz Andora – Anglia

Sobotnie spotkanie grupy I eliminacji do przyszłorocznego mundialu w Katarze rozegrane zostanie na Stadionie Narodowym w Andorra la Vella. Gospodarze podejmować będą faworyzowaną reprezentację Anglii, która pewnie zmierza po awans.

UEFA podjęła decyzję, że mecz poprowadzi kobieca trójka sędziowska. Sędziną główną będzie Kateryna Monzul, natomiast na liniach asystować będą jej Maryna Strilecka i Swietłana Gruszko. W wozie VAR zasiądzie natomiast doświadczona francuska sędzina Stephanie Frappart.

Do szerokiego zespołu sędziowskiego dołączą również dwaj mężczyźni. Sędzią technicznym będzie Denys Szurman, natomiast obok Frappart, w wozie VAR zasiądzie Wiktor Matiasz.

To nie pierwszy przypadek, kiedy oficjalne spotkanie poprowadzi kobiecy skład sędziowski. Monzul razem ze swoimi asystentkami prowadziła również spotkanie Ligi Narodów pomiędzy San Marino i Gibraltarem, które rozegrane w listopadzie ubiegłego roku.

Zobacz także: Obsada sędziowska na mecz Polska – San Marino

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 9. października 2021 20:41.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze