Baraże MŚ 2022: Rosja ukarana walkowerem, Polska w finale baraży

Reprezentacja Polski
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Reprezentacja Polski

Reprezentacja Rosji nie rozegra 24 marca spotkania barażowego o awans na mundial w Katarze z Polską. FIFA podjęła decyzję, że Biało-czerwoni wygrali to starcie walkowerem. Tym samym zmierzą się na Stadionie Śląskiem w Chorzowie w finale ze zwycięzcą potyczki Szwecja – Czechy. Informacja w tej sprawie pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

  • Po wielu dniach czekania FIFA w końcu podjęła decyzję w sprawie meczu Rosja – Polska
  • Biało-czerwoni nie zagrają ze Sborną i automatycznie awansowali do finału baraży
  • O awans na mundial w Katarze drużyna Czesława Michniewicza zagra 29 marca z lepszym z pary Szwecja – Czechy

FIFA ogłosiła decyzję w sprawie meczu Rosja – Polska

Reprezentacja Rosji została już zawieszona przez FIFA i UEFA w związku z agresją wojsk rosyjskich na Ukrainie. Przedstawiciele Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej złożyli odwołanie w tej sprawie do Trybunału Arbitrażowego. Władze Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej nie czekały już jednak na werdykt w tej sprawie i pod naciskiem całej Europy ostatecznie podjęły decyzję, że ekipa Walerija Karpina nie weźmie udziału w boju z Polską. Tym samym Biało-czerwoni awansowali do finałowego spotkania barażowego, gdzie zagrają z lepszym z pary Szwecja – Czechy. Spotkanie odbędzie się 29 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

FIFA przekazała również informacje na temat starcia Szkocja – Ukraina. Mecz ten został przełożony na czerwiec. Tymczasem decyzją z 28 lutego FIFA i UEFA zawiesiły nie tylko reprezentacje Rosji, ale także rosyjskie kluby we wszystkich międzynarodowych rozgrywkach. Wcześniej odmowę gry ze Sborną w barażach o prawo gry na mundialu w Katarze ogłosiły reprezentacje Polski, Szwecji i Czech. Albania, Irlandia, Szwajcaria i Anglia również odmówiły rozegrania spotkania z Rosją.

Zobacz WIDEO: Rosja – Polska, czyli jak FIFA kręci

Czytaj więcej: Rosjanie nie zobaczą meczów Premier League

Komentarze