Anglia – Albania: kanonada na Wembley, Kane z pięknym golem

Harry Kane
PressFocus Na zdjęciu: Harry Kane

Na Wembley Anglia w spotkaniu eliminacji MŚ Katar 2022 wygrała z kadrą Albanii 5:0 (5:0). Synowie Albionu są na pierwszym miejscu (23 punkty). Do bezpośredniego awansu brakuje im tylko jednego oczka w ostatnim wyjazdowym starciu z San Marino. Ozdobą spotkania była bramka na 5:0 autorstwa Harry’ego Kane’a, który popisał się efektownymi „nożycami”. W sumie Anglik zdobył w tej potyczce trzy trafienia.

• Anglicy przed tym meczem zanotowali sześć wiktorii i dwa remisy
  • Albańczycy mieli jedynie matematyczne szanse na awans
  • Już po pierwszej połowie Synowie Albionu prowadzili 5:0. W drugiej odsłonie rezultat nie uległ zmianie

Pewna wygrana faworyta

Anglia objęła prowadzenie w spotkaniu z Albanią już w dziewiątej minucie. Reece James celnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Harry Maguire popisał się skutecznym uderzeniem głową.

Wicemistrzowie Europy poszli za ciosem. Jordan Henderson miękko zagrał w pole karne Albańczyków, tam był Harry Kane, który główkował obok golkipera reprezentacji gości.

Na 3:0 podwyższył Henderson, który trafił z kilku metrów. Do przerwy Synowie Albionu zdobyli jeszcze dwie bramki. Kolejne gole zapisał na swoim koncie Kane.

Najpierw napastnik mocno uderzył w kierunku dalszego słupka. Potem po dośrodkowaniu od Phila Fodena z rożnego efektownie złożył się i pięknie przymierzył „nożycami” pod poprzeczkę.

Na kwadrans przed końcem Synowie Albionu mogli podwyższyć. Okazję miał James, ale tym razem nie udało mu się pokonać golkipera przyjezdnych. Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ zmianie i Anglicy bardzo pewnie zwyciężyli 5:0.