Szewczenko przymierzany do pracy z reprezentacją Polski

Andrij Szewczenko
Pressfocus Na zdjęciu: Andrij Szewczenko

Cezary Kulesza rozmawiał już z polskimi kandydatami na objęcie posady selekcjonera Polski. Tymczasem Przegląd Sportowy doszedł do interesujących wieści. Okazuje się, że prezes PZPN poważnie rozważa zatrudnienie na to stanowisko Andrija Szewczenkę.

  • Przegląd Sportowy przekazał, że Cezary Kulesza zastanawia się nad zatrudnieniem Andrija Szewczenki
  • Trener już wcześniej pracował z reprezentacją Ukrainy, a teraz otrzymał angaż w Genoi

Szewczenko selekcjonerem reprezentacji Polski?

We wtorek (4 stycznia) w polskich mediach pojawiło się sporo informacji na temat rozmów Cezarego Kuleszy z kandydatami na selekcjonera kadry. Oprócz Adama Nawałki w grę wchodzi również Michał Probierz. Natomiast Przegląd Sportowy doszedł do wieści odnośnie pomysłu prezesa PZPN na opcję zagraniczną. Według Antoniego Bugajskiego, Andrij Szewczenko jest także poważnie brany pod uwagę przez polskich działaczy.

– “Pomysł na pierwszy rzut oka wydaje się mało realny, ale według naszych informacji szef polskiej piłki nie chce go łatwo porzucać. Jeżeli faktycznie byłaby szansa na zaangażowanie takiego trenera, władający tak jak on językiem rosyjskim Kulesza byłby skłonny nawet dłużej poczekać, a w marcowym barażu o awans na mundial postawić na kogoś innego” – brzmi fragment artykułu.

Dobre relacje

Szewczenko pod koniec swojej kariery piłkarskiej, działał na rzecz Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej. Wraz z pracownikami PZPN zadbał o to, aby organizatorami Euro 2012 była Polska i Ukraina.

Bezpieczna opcja na baraże

Coraz częściej pojawiają się głosy za polskim kandydatem. Rozmowy wciąż trwają, więc trzeba jeszcze poczekać na oficjalny komunikat w tej sprawie. Na ten moment wiadomo, że nowego szkoleniowca Biało-czerwonych poznamy do 19 stycznia.

Wcześniej też nie brakowało zagranicznych kandydatur. Marco Giampaolo czy Andrea Pirlo także byli chętni do pracy z kadrą.

Przeczytaj również: Włoski napływ trwa. Kolejny kandydat do pracy z polską kadrą| Kolejny kandydat do poprowadzenia kadry. To mistrz świata z 2006 roku

Komentarze