Legenda reprezentacji Niemiec wsparła kandydaturę van Gaala

Niemiecka federacja wciąż szuka idealnego kandydata do zastąpienia Hansiego Flicka. Coraz mocniejsze karty w tym rozdaniu ma Louis van Gaal, którego wsparł ostatnio Michael Ballack.

Louis van Gaal
IMAGO / Pro Shots Na zdjęciu: Louis van Gaal
  • DFB wciąż nie znalazło następcy Hansiego Flicka
  • W gronie faworytów do przejęcia po nim schedy wymienia się Juliana Nagelsmanna czy Louisa van Gaala
  • Kandydaturę Holendra wspiera 98-krotny reprezentant Niemiec, Michael Ballack

“Trzeba szukać wśród najlepszych, a van Gaal to wyjątkowy trener”

Niemiecka federacja stworzyła sobie wielki problem, zwalniając Hansiego Flicka. Na rynku brakuje bowiem idealnych kandydatów, spełniających wszystkie potrzebne wymogi. Jednym z faworytów DFB jest Julian Nagelsmann. Problemem w jego przypadku jest młody wiek i fakt, że jest związany umową z Bayernem Monachium. Coraz głośniej w niemieckich mediach pojawia się jednak postać Louisa van Gaala. Sam Holender przyznał, że chętnie podjąłby się tego wyzwania. Teraz otrzymał wsparcie legendy reprezentacji Niemiec.

Trzeba szukać wśród najlepszych, a van Gaal to wyjątkowy trener. Ma wielkie doświadczenie. To z pewnością facet niełatwy na co dzień, ale to nic złego. Myślę, że zespół potrzebuje czegoś nowego po wielu latach z Joachimem Loewem i Hansim Flickiem. Van Gaal ma praktycznie wszystko, co potrzebne. Ma szacunek grupy, doświadczył w piłce wszystkiego i zna się na wszystkim związanym z trenowaniem – powiedział Michael Ballack.

Van Gaal trzykrotnie prowadził reprezentację Holandii, z czego ostatnio w latach 2021-2022. Ma też na koncie pracę w Niemczech, bo w latach 2009-2011 zatrudniał go Bayern Monachium. Jeśli rzeczywiście otrzymałby posadę w DFB, byłby pierwszym w historii Die Mannschaft selekcjonerem spoza Niemiec.

Zobacz też: Loew blisko powrotu na ławkę trenerską.

Bayern Monachium
Manchester United
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20 września 2023 22:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze