Marco van Basten wytypował faworyta do wygrania Mistrzostw Europy

Podczas rozmowy z "Ziggo Sport" Marco van Basten powiedział, kto według niego jest największym faworytem do wygrania euro. Holender wskazał bez wahania na reprezentację Anglii.

Marco Van Basten
Obserwuj nas w
IMAGO / Pro Shots Na zdjęciu: Marco Van Basten
  • Marco van Basten wskazał, że Anglia jest faworytem do wygrania Euro 2024
  • Legendarny piłkarz nie dostrzega żadnych słabości w drużynie Garetha Southgate’a
  • Reprezentacja Anglii przegrała ostatni finał Mistrzostw Europy z Włochami w rzutach karnych

Anglia faworytem do zwycięstwa

Marco van Basten wskazał faworyta do końcowego zwycięstwa w Mistrzostwach Europy. Były piłkarz w rozmowie z “Ziggo Sport” bez większego zastanowienia przyznał, że to Anglia według niego jest największym kandydatem do triumfu na niemieckich boiskach.

Anglia jest faworytem na Euro. To zespół, który wspaniale się rozwija, ich piłkarze grają w najlepszych ligach, młodzi zawodnicy prezentują się bardzo dobrze. Wszystko idzie po ich myśli – powiedział.

“Synowie Albionu” podczas ostatnich finałów Mistrzostw Europy dotarli do finału. W ostatecznym starciu ulegli po rzutach karnych reprezentacji Włoch. Wynik z poprzedniej edycji Euro jest również ich najlepszym osiągnięciem w historii występów na mistrzostwach Starego Kontynentu.

Reprezentacja Anglii zakończyła rozgrywki w grupie bez porażki. W 8 meczach 6 razy odnieśli zwycięstwo i 2 razy dzielili się punktami. Ich rywalami były reprezentacje Włoch, Ukrainy, Macedonii oraz Malty.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze