Nikt nie potrafi powstrzymać Portugalii. Pewny marsz na Euro 2024

Reprezentacja Portugalii wygrała kolejne spotkanie w eliminacjach Euro 2024. Tym razem drużyna prowadzona przez Roberto Martineza pokonała w meczu wyjazdowym Liechtenstein 2:0.

Cristiano Ronaldo
IMAGO / Joaquim Ferreira Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
  • Portugalia wciąż niepokonana w el. Euro 2024
  • W czwartek Portugalczycy pewnie ograli Liechtenstein
  • Bramki w tym pojedynku zdobywali Ronaldo i Cancelo

Dziewiąte zwycięstwo Portugalii w eliminacjach Euro 2024

Reprezentacja Portugalii już wcześniej zapewniła sobie awans na Euro 2024 z pierwszego miejsca w grupie J. Zespół Martineza znakomicie spisuje się w obecnych eliminacjach i tym razem nie pozostawił żadnych złudzeń drużynie narodowej Liechtensteinu.

Portugalczycy pewnie, choć skromnie pokonali w czwartek swojego rywala 2:0. O losach tego starcia rozstrzygnęły jednak gole zdobyte dopiero w drugiej połowie meczu. Najpierw wynik spotkania tuż po przerwie otworzył Cristiano Ronaldo, a w 57. minucie podwyższył Joao Cancelo. Dla gracza Al-Nassr było to już 108. trafienie w kadrze narodowej.

Portugalia jak dotąd wygrała wszystkie dziewięć meczów w eliminacjach, a jej bilans bramkowy wynosi 34:2. W ostatnim meczu tegorocznych kwalifikacji Portugalczycy zmierzą się z Islandią. Ten pojedynek odbędzie się 19 listopada o godzinie 20:45.