Przełamanie i kapitalny gol w Krakowie [WIDEO]

Aschraf El Mahdiaoui
PressFocus Na zdjęciu: Aschraf El Mahdiaoui

Po czterech spotkaniach bez zwycięstwa, Wisła Kraków odniosła w piątek szóste zwycięstwo w tym sezonie. Biała Gwiazda na własnym stadionie pewnie 3:0 pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, która zimową przerwę spędzi na ostatnim miejscu w tabeli.

• Piątkowym meczem w Krakowie zainaugurowana została ostatnia w tym roku kolejka PKO Ekstraklasy
  • Biała Gwiazda po raz szóstym w tym sezonie sięgnął po komplet punktów
  • Bramki dla Wisły zdobywali Aschar El Mahdiaoui, Yaw Yeboah i Michal Skvarka

Udany koniec rundy dla Wisły

W roli faworyta do piątkowego spotkania przystępowali wiślacy, którzy nie mogli sobie pozwolić na kolejne potknięcie. Tym bardziej, że ich rywalem był bezpośredni rywal w walce o pozostanie w Ekstraklasie. Od pierwszego gwizdka sędziego lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Adriana Guli i udało im się udokumentować swoją przewagę w pierwszej połowie.

Wynik meczu w 23. minucie otworzył Aschraf El Mahdioui, który popisał się kapitalnym uderzeniem z około 30 metrów. Piłka po jego potężnym strzale nabrała zaskakującej rotacji i wylądowała pod poprzeczką bramki gości.

Tuż przed przerwą Wisła podwyższyła na 2:0. Po zagraniu Stefana Savicia piłkę w polu karnym otrzymał Yaw Yeboah i uderzył w kierunku dalszego rogu. Wydawało się, że bramkarz Bruk-Betu Termaliki nie będzie miał problemów z obroną tego strzału, ale popełnił błąd i piłka wylądowała w siatce.

Druga połowa również rozpoczęła się od mocnego uderzenia wiślaków. Zaraz po wznowieniu gry trzeciego gola mógł zdobyć Yeboah, ale uderzył prosto w bramkarza. Kilka chwil później piłka wylądowała już w siatce. Po zagraniu Savicia z lewej strony pola karnego piłka trafiła do Michala Skvarki, który mocnym strzałem podwyższył na 3:0.

Do końca spotkania Wisła kontrolowała wydarzenia na boisku, a wynik nie uległ już zmianie. Dzięki tej wygranej Biała Gwiazda awansowała na 13. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy, a jej przewaga nad strefą spadkową wzrosła do sześciu punktów.