Aleksandar Vukovic
Aleksandar Vukovic fot. Artur Kraszewski / LKSLodz.pl

Vuković nie jest już trenerem Legii!

Aleksandar Vuković nie jest już trenerem Legii Warszawa. W poniedziałek mistrzowie Polski poinformowali o rozstaniu z 41-letnim szkoleniowcem.

Czytaj dalej…

Decyzja o pożegnaniu serbskiego trenera zapadła po ostatniej porażce 1:3 z Górnikiem Zabrze przed własną publicznością. To drugi przegrany u siebie mecz mistrzów Polski w nowym sezonie PKO Ekstraklasy. Wpływ na taki ruch zapewne miało również wcześniejsze odpadnięcie z eliminacji Ligi Mistrzów po porażce z Omonią Nikozja.

Vuković pierwszą drużynę warszawskiego zespołu prowadził od kwietnia 2019 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Ricardo Sa Pinto. Wcześniej tymczasowo pracował z zespołem po odejściach innych trenerów – Besnika Hasiego i Deana Klafuricia.

Czesław Michniewicz następcą Vukovicia?

Wszystko wskazuje na to, że nowym szkoleniowcem Legii zostanie Czesław Michniewicz. 41-letni szkoleniowiec prowadzi obecnie reprezentację Polski do lat 21, ale miał już otrzymać “zielone światło” od władz Polskiego Związku Piłki Nożnej na podjęcie pracy w zespole mistrzów Polski.

Czytaj także: Staszewski: Legia w końcu z trenerem?

Drużynę Legii już w czwartek czeka spotkanie trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy, w którym zmierzy się z Dritą Gnjilane. Czy Czesław Michniewicz już w tym meczu poprowadzi mistrzów Polski do boju? Czas pokaże. Negocjacje są na zaawansowanym etapie.

Komentarze