FC Nantes
FC Nantes

Stowarzyszenie “Socios Górnik” rozpoczęło działalność (video)

W Hiszpanii jest to coś, co jest czymś oczywistym. Natomiast w Polsce jest rozwiązaniem innowacyjnym. Czwarty dzień grudnia 2014 roku na stałe zapisał się w historii Górnika Zabrze, bo właśnie w tym dniu zostało powołane do życia Stowarzyszenie “Socios Górnik”, które działać będzie przy klubie Górnik Zabrze.

Czytaj dalej…

Więcej informacji o T-Mobile Ekstraklasie na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

Uroczysta prezentacja, która inaugurowała działalność Stowarzyszenia “Socios Górnik”, odbyła się w czwartkowy wieczór w Sali zabrzańskiego Multikina. Prócz samej inauguracji miała również miejsce konferencja prasowa, podczas której członkowie Stowarzyszenia “Socios Górnik” objaśnili, jak będzie wyglądała działalność.

W trakcie spotkania miały miejsce również pierwsze zapisy i jak podaje komunikat prasowy Stowarzyszenia “Socios Górnik” w ciągu pierwszych dwóch godzin deklaracje członkowskie złożyło około 100 osób. Hasłami, które na materiale promującym reklamują aktywność Stowarzyszenia “Socios Górnik” są: pasja i szczere serce.

– “Socios Górnik”, ma być czymś wyjątkowym, czymś z czym do tej pory w piłkarskiej Polsce nie mieliśmy jeszcze do czynienia. My nie chcemy, tak jak ma to miejsce w przypadku innych stowarzyszeń kibicowskich, organizować wyjazdów, opraw meczowych, dopingu. Owszem, niektórzy nasi członkowie biorą w tym czynny udział, ale naszym celem jest w głównej mierze pomoc klubowi w aspekcie finansowym, marketingowym czy wizerunkowym. Chcemy realnie wspomagać klub, współfinansować go, wspólnie realizować różnego rodzaju projekty – wyjaśnił prezes Stowarzyszenia “Socios Górnik”, Marek Krupa.

– Jesteśmy Stowarzyszeniem otwartym dla wszystkich sympatyków Górnika. Nie liczy się dla nas wiek, zainteresowania, wiara, pochodzenie, miejsce zamieszkania czy poglądy polityczne. Najważniejsza jest chęć pomocy i wzięcia współodpowiedzialności za losy Górnika. Tak jak ma to miejsce w dużych, zachodnich klubach – kontynuował.

Dodajmy, że na spotkaniu, w którym miała miejsce inauguracja Stowarzyszenia “Socios Górnik” prócz dziennikarzy obecnych było 120 kibiców oraz przedstawiciel władz miasta, którym był wiceprezydent, Krzysztof Lewandowski. Niestety dla samego Stowarzyszenia na spotkaniu zabrakło przedstawiciela zarządu Górnika Zabrze oraz piłkarza, reprezentującego obecnie lub w przeszłości barwy ekipy z ulicy Roosevelta.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu “Socios Górnik” można znaleźć TUTAJ >>

z Zabrza – Łukasz Pawlik

Komentarze