Śląsk – Zagłębie: bardzo ważne przełamanie [WIDEO]

Ivan Djurdjević
PressFocus Na zdjęciu: Ivan Djurdjević

Śląsk w meczu PKO BP Ekstraklasy przegrał z Zagłębiem 0:3. Dla Miedziowych to pierwsze punkty od 9 października 2022 roku. Dzięki temu goście mają już cztery oczka przewagi nad strefą spadkową.

• Prowadzenie przyjezdnym dał w 33. minucie Kacper Chodyna
  • Na 2:0 podwyższył Sasa Zivec, a wynik spotkania po ładnej akcji ustalił 19-letni Tomasz Pieńko
  • Goście zanotowali premierowe zwycięstwo po pięciu kolejnych ligowych przegranych

Derby dla Miedziowych

Spotkanie ŚląskZagłębie mogło rozpocząć się zdecydowanie lepiej dla gości. W 13. minucie Filip Starzyński precyzyjnie zacentrował w pole karne gospodarzy, ale Rafał Leszczyński świetnie poradził sobie z uderzeniem Aleksa Ławniczaka.

Miedziowi w końcu dopięli jednak swego. W 33. minucie Leszczyński został pokonany strzałem z kilkunastu metrów przez Kacpra Chodynę.

Do końca pierwszej połowy wynik tej potyczki już nie uległ zmianie. To oznaczało, że bliżej zainkasowania trzech oczek byli podopieczni Waldemara Fornalika.

Druga część gry rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Wrocławianie wyrównali za sprawą Cayetano Quintany, który wykorzystał podanie Dennisa Jastrzembskiego. Po chwili jednak ten gol nie został uznany. Sędzia w trakcie wideoweryfikacji dopatrzył się bowiem spalonego w czasie akcji bramkowej.

Ta sytuacja podłamała wrocławian, którzy w 67. minucie stracili drugiego gola. Jak do tego doszło? Bartłomiej Kłudka przedarł się na prawej flance, a potem dośrodkował do niepilnowanego Sasy Zivca, który pewnym uderzeniem pokonał golkipera Śląska. Na kwadrans przed końcem mogło być 3:0. Tym razem jednak Leszczyński zatrzymał próbę Chodyny.

W końcówce zawodnicy Ivana Djurdjevicia mogli zdobyć gola kontaktowego. Czerwony kartonik za zagranie ręką zobaczył Mateusz Bartolewski. Karnego nie wykorzystał jednak Patrick Olsen, a świetnie interweniował Jasmin Burić.

W doliczonym czasie gry goście ustalili wynik potyczki na 3:0. Na listę strzelców “wpisał się” Tomasz Pieńko.

W tym momencie gospodarze są na jedenastym miejscu (21 punktów). Z kolei Miedziowi zajmują 13. lokatę (20 oczek).

W następnej kolejce gospodarze zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Tymczasem piłkarze Zagłębia Lubin podejmą Legię Warszawa.