Serie A może włączyć się w Górniku, nasilają się plotki o wielkim powrocie

Górnik Zabrze złapał oddech dzięki piatkowej wygranej nad Wisłą Płock (3:2) w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Tymczasem nie milkną spekulacje na temat ewentualnej zmiany trenera w szeregach 14-krotnych mistrzów Polski. Wieściami w tej kwestii podzielił się na Twitterze dziennikarz Tomasz Włodarczyk.

Jan Urban
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jan Urban
  • Górnik Zabrze może wziąć przykład z włoskich klubów na płaszczyźnie przywracania byłych trenerów
  • Dziennikarz Tomasz Włodarczyk twierdzi, że możiwy jest powrót Jana Urbana do ekipy z Roosevelta
  • Aktualnie doświadczony szkoleniowiec jest bez zatrudnienia

Jan Urban łączony z Górnikiem Zabrze

Górnik Zabrze w tej kampanii jest zaangażowany w grę o utrzymanie ligowego bytu. 14-krotny mistrz Polski przed sezonem celował w to, aby znaleźć się w górnej połóce ligowej tabeli. Rzeczywistość jednak brutalnie zweryfikowała te założenia. W ostatnich 10 spotkaniach zabrzanie ponieśli sześć porażek, notując też dwa zwycięstwa i dwa remisy. To skutkowało tym, że dzisiaj Górnik musi walczyć o to, aby uniknąć spadku.

Dziennikarz Tomasz Włodarczyk przekazał natomiast, że władze klubu prowadza zaawansowane rozmowy z Janem Urbanem. Niewykluczone zatem, że były szkoleniowiec zabrzańskiej ekipy wróci do klubu, który darzy ogromnym sentymentem.

W poprzedniej kampanii pod wodzą Urbana ekipa z Zabrza zakończyłą ligowe zmagania na ósmej pozycji z 47 punktami na koncie. Górnik zaliczył trzynaście zwycięstw, tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Czytaj więcej: Mistrz świata po odpaleniu Podolski Mode. “Trzeba dalej napier…..”

Komentarze