Ruch Chorzów z poważnym problemem. “Uznałem, że nadszedł moment”

Ruch Chorzów aktualnie broni się przed spadkiem z PKO Ekstraklasy. Tymczasem złe wieści wyszły z klubu. Z powodu zabiegu artroskopii barku w tym roku nie będzie mógł już zagrać Tomasz Wójtowicz.

Tomasz Wójtowicz
Obserwuj nas w
fot. Imago / Tomasz Wantula / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Tomasz Wójtowicz
  • W ostatnich meczach ligowych w 2023 roku Ruch Chorzów będzie musiał radzić sobie bez kluczowego zawodnika
  • Tomasz Wójtowicz musiał poddać się zabiegowi związanemu z urazem barku
  • Wychowanek Niebieskich ma wrócić na boisko za mniej więcej trzy miesiące

Tomasz Wójtowicz po artroskopii barku

Ruch Chorzów w tym sezonie koncentruje się na grze o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Tymczasem do końca roku nie będzie mógł skorzystać z usług swojego etatowego młodzieżowca, który regularnie zbierał punkty w klasyfikacji Pro Junior System.

14-krotny mistrz Polski w oficjalnym komunikacie swojego przekazał, że przez mniej więcej trzy miesiące wyłączony z gry będzie Tomasz Wójtowicz. Wychowanek Niebieskich musiał się poddać zabiegowi artroskopii barku.

  • Sponsorem strategicznym Ruchu Chorzów jest Betclic, który oferuje nowym klientom zakład bez ryzyka nie tylko na mecze “Niebieskich”. Przeczytaj więcej o kodzie promocyjnym Betclic

Sam zainteresowany zabrał głos na ten temat. – Najpierw walczyliśmy o awans, później startowaliśmy w rozgrywkach PKO PB Ekstraklasy. Chciałem grać, ból mi nie przeszkadzał, dlatego zabieg przesuwaliśmy w czasie. Jednak w ostatnich tygodniach uraz się pogłębiał. Zacząłem odczuwać, że przez kontuzję nie mogę dawać z siebie stu procent, dlatego uznałem, że nadszedł moment, w którym trzeba poddać się operacji – mówił Tomasz Wójtowicz cytowany przez KSRuch.com.

– Mam nadzieję, że rehabilitacja i powrót do zdrowia przebiegną sprawnie i będą gotów, by od początku rundy wiosennej pomagać drużynie – dodał zawodnik.

Czytaj więcej: Widzew Łódź – Ruch Chorzów: typy, kursy, zapowiedź (18.11.2023)

Komentarze