Premier zadeklarował wsparcie finansowe na przebudowę stadionu Rakowa

Raków Częstochowa zapewnił sobie już mistrzostwo Polski w sezonie 2022/2023. Tymczasem w czwartek 11 maja premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że przekaże środki państwowe na przebudowę areny piłkarskiej Medalików przy Limanowskiego.

Piłkarze Rakowa Częstochowa
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa
  • Przebudowa stadionu Rakowa ma się zakończyć w połowie przyszłego roku
  • Start inwestycji ma się zacząć, gdy cześć środków na inwestycję przekaże również miasto
  • Łącznie przebudowa obiektu Medalików ma kosztowac 70 milionów złotych

Raków będzie miał przebudowany stadion

Raków Częstochowa będzie mógł liczyć na wsparcie Skarbu Państwa w związku z przebudową stadionu przy Limanowskiego. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że mistrzowie Polski będą mogli liczyć na mniej więcej 40 milionów złotych wsparcia finansowego.

Nasz rząd zdaje sobie sprawę, że sport jest wspaniałą inspiracją, ale też sposobem na życie. Sport potrafi wyciągnąć dzieci sprzed komputerów i sprzed szklanych ekranów. Rozumiejąc wagę sportu, to staramy się inwestować w niego. Przede wszystkim w piłkę nożną, bo to najpopularniejszy sport na świecie – mówił prezes Rady Ministrów w trakcie briefingu prasowego na stadionie Rakowa.

Od trzeciego poziomu rozgrywek Raków przeszedł w kilka lat niezwykłą drogę. Dwa razy był wicemistrzem Polski, a w tym roku został najlepszą drużyną kraju. Klub pokazał, co można zrobić siłą woli i wytrwałością. Gratuluję trenerowi, ale też właścicielowi Rakowa – kontynuował Morawiecki.

Aby sukces mógł rosnąć i cieszyć mieszkańców Częstochowy, to postanowiliśmy zainwestować środki państwowe w klub. Wesprzemy przebudowę tego stadionu, aby mógł służyć w rozgrywkach europejskich – zapowiedział polityk.

Według wstępnego kosztorysu przebudowa stadionu na wynieść od 60 do 70 milionów złotych. Dotyczyć to będzie między innymi powiększenia liczby miejsc na trybunach (przebudowa trybuny południowej i zachodniej i poprawa infrastruktury około stadionowej – przyp. red.). Skarb Państwa przeznaczy ponad połowę środków na tę inwestycję, czyli mniej więcej 40 milionów złotych – poinformował Morawiecki.

Czytaj więcej: Olkiewicz w środę #63. Raków zacznie rosnąć wszerz, a nie wzwyż?

Komentarze