Pogoń pragnie medalu. Gustafsson: jeśli się nie uda, będę widział ten sezon jako pełen wzlotów i upadków

Celem Pogoni Szczecin na końcówkę sezonu było zajęcie miejsca na najniższym stopniu podium. W najbliższą sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka tej kampanii Ekstraklasy, w której Portowcy podejmą u siebie Radomiaka Radom. Jens Gustafsson wierzy w zdobycie brązowego medalu.

Jens Gustafsson
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jens Gustafsson
  • Pogoń Szczecin traci do trzeciego Lecha Poznań zaledwie punkt
  • W ostatniej kolejce Ekstraklasy Portowcy zagrają u siebie z Radomiakiem Radom
  • Jens Gustafsson wierzy w osiągnięcie celu, jakim jest zdobycie brązowego medalu

“Zrobimy wszystko, aby wygrać”

Przed ostatnią kolejką Ekstraklasy pozostają dwie niewiadome. W najbliższy weekend poznamy trzeciego spadkowicza, a także zdobywcę brązowych medali. O miejsce na najniższym stopniu podium walczą Lech Poznań oraz Pogoń Szczecin.

Aktualnie za Rakowem Częstochowa i Legią Warszawa znajduje się Kolejorz, który ma punkt przewagi nad Portowcami. Ci drudzy w sobotę zagrają przed własną publicznością z Radomiakiem Radom. Jens Gustafsson przekonuje, że celem jest zajęcie trzeciego miejsca i mocno wierzy w powodzenie tego zadania.

– To mecz, w który bardzo mocno wierzymy. Wciąż może nam przynieść medal, więc podchodzimy do niego bardzo poważnie i ambitnie. Zrobimy wszystko, aby wygrać. To odpowiedzialność każdej osoby, która jest zaangażowana w futbol na tym poziomie. Niezależnie od tego, jaka jest sytuacja zespołu, trzeba robić wszystko, aby wygrywać mecze.

– Jeśli nie uda się zdobyć medalu i skończymy na miejscu czwartym, będę spoglądał na ten sezon jako pełen wzlotów i upadków. Będę też jednak patrzeć na Pogoń jako drużynę, która pokazała ludziom, jak należy grać w piłkę, dała im dużo radości. Mamy w składzie wielu zawodników, którzy mocno się w tym sezonie rozwinęli. Spojrzę na to z dumą, bo sądzę, że każdy zrobił świetną robotę. Potem jednak szybko zwrócę wzrok w stronę nadchodzącego sezonu i zrobię wszystko, aby jak najlepiej przygotować do niego zespół – przekonuje Gustafsson.

Zobacz również: Poważne osłabienie Cracovii. Trzech zawodników odchodzi po sezonie

Komentarze