Lukas Podolski mógł wrócić do byłego klubu! Rozmawiał z ówczesny trenerem

Lukas Podolski od prawie trzech lat gra w barwach Górnika Zabrze. Mateusz Borek z Kanału Sportowego przekonuje, że były reprezentant Niemiec jakiś czas temu miał możliwość powrotu do FC Koln. Zwolennikiem takiego rozwiązania był ówczesny trener klubu - Steffen Baumgart.

Lukas Podolski
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Lukas Podolski
  • Lukas Podolski spełnił obietnicę i dołączył do Górnika Zabrze
  • Były reprezentant Niemiec miał szansę wrócić do FC Koln
  • Pomysł Steffena Baumgarta nie spodobał się władzom klubu

Podolski miał okazję wrócić do FC Koln, lecz transfer upadł

Lukas Podolski latem 2021 roku po rozstanie z tureckim Antalyasporem spełnił obietnicę daną kibicom i został piłkarzem Górnika Zabrze. Niemiec w na Górnym Śląsku gra już trzeci sezon, a jego przygoda z klubem przebiega w mieszanej atmosferze.

Ciekawymi informacjami na temat byłego reprezentanta Niemiec podzielił się Mateusz Borek z Kanału Sportowego w programie “Tylko Sport”. Dziennikarz poinformował, że Podolski miał szanse wrócić do klubu, w którym wychował się piłkarsko, czyli FC Koln.

Były rozmowy na linii Steffen Baumgart ówczesny trener FC Koln, bo dziś opiekuje się już HSV Hamburg. Tam nie idzie mu za dobrze, ale wracając do Poldiego trener chciał go w FC Koln jako motywatora, faceta, który będzie miał wielki posłuch w szatni, relacje z kibicami, od czasu do czasu wejdzie na kwadrans w Bundeslidze. Natomiast nie do końca podobał się ten pomysł ludziom wyżej postawionym niż trener – powiedział Mateusz Borek w programi “Tylko Sport” w Kanale Sportowym.

Lukas Podolski w tym sezonie zagrał w 20 meczach Ekstraklasy, w których strzelił 3 bramki i zaliczył 3 asysty. Kontrakt z Górnikiem wygasa w czerwcu 2025 roku.

Komentarze